Forside -> Medlemskab -> Liste over interesserede

Liste over interesserede

Sorteret efter fornavn | efternavn | virksomhed

,
Adam Heleniak,
Aisha I. Haq, IT-Universitetet i København (studerende)
Alette Holmberg-Nielsen, Chrisper Economy
Ali Nicolaisen, TEO A/S (og ITU)
Allan Flamand, TurnTool ApS
Amalie Søgaard Nielsen
Amer Munir, Widex
Anders Bertram Eibye, Sony Ericsson Mobile Communication AB
Anders Brandstrup, TimeLog
Anders Conrad, Det Kongelige Bibliotek, København
Anders C. Østergaard, Danske Bank
Anders Dinsen, ASYM APS
Anders Grønne, WIDEX
Anders Haug, SDU, Samfundsvidenskabeligt Fakultet
Anders Hoff, University of Southern Denmark, IT Product Design - WWW (studerende)
Anders Kalsgaard Møller, Aalborg universitet (studerende)
Anders Kirkeby, Aarhus Universitet (studerende)
Anders Kragelund, TDC Totalløsninger
Anders Lorentz Lundell, KOMBIT A/S
Anders Lund, Eniro A/S
Anders Mikkelsen, Danske Bank
Anders Møller, Framfab A/S
Anders Møller Nielsen, DigitasLBi Danmark
Anders Nøhr Holmstrøm, Creuna
Anders Schioler
Anders Schrøder,
Anders Tolborg, SORTHVID
Anders Toxboe, Benjamin Media
Anders Tvegaard, Roskilde Universitetscenter
Anders Villadsen, Wunderman
Anders Vogt, Maconomy A/S
András Ács, TV2 Øst
Andreas Brøgger, Københavns Universitet (studerende)
Andreas G. Ibsen
Andreas Lloyd, Institut for Antropologi, Københavns Universitet (studerende)
Andreas Meier, Alm. Brand e-commerce
Andreas Vinther Mølgaard, System Concepts
André Just Vedgren, CODEO A/S
Ane Hyldegaard Jensen, Danmarks Pædagogiske Bibliotek
Anette Kreutzberg, IT-Universitetet
Anette Kristensen, KMD
Anette Rosholm, FOA
Anette Rubin
Anette Zobbe,
Anja Eilstrup
Anja Friis, Copenhagen School of Design and Thecnology (studerende)
Anja Pedersen, IT-universitetet (studerende)
Anja Thrane, Interfazes A/S
Anker Helms Jørgensen, IT-Universitetet i København
Annabeth Garvold, Radiometer Medical Aps.
Anna Blomster Odoom, IT-universitetet (studerende)
Anna Carlsson, StreamServe inc.
Anna Nordström, Sony Ericsson Mobile Communication
Anna Vallgårda, IT-Universitetet, København
Ann Britt Skjerve, OECD Halden Reactor Project
Ann Bygholm, Institut for Kommunikation, Aalborg Universitet
Anne Branderup, IT universitetet (studerende)
Anne Carstensen, DTU (studerende)
Anne Gerssen, Microsoft
Anne Hodal, IT-Universitetet i København (studerende)
Anne Kristine Erhardsen, Folkekirkens Nødhjælp
Anne Lau Revil, Universitetet i Oslo, Norge (studerende)
Anne Marie Kanstrup, Aalborg Universitet
Anne-Marie Pedersen, UNI-C
Anne Mette Ebbesen, TDC A/S
Anne Mette Thorhauge, Københavns Universitet
Anne Pia Bjerg Overbeck, NNIT A/S
Anne Thyme, SnitkerGroup og Dorte Gro
Anne Toft, HeadFitted ApS
Annette Graae, Arkitekskolen Aarhus Biblioteket (studerende)
Annette Jørgensen, VisitDenmark
Ann Hagström, RAMBØLL Informatik A/S
Annie Agerbek, Gaffa
Anni Rander, IT-Universitetet i København (studerende)
Anni Thisted, Finanssektorens Uddannelsescenter
Arild Garde, NORRIQ
Arne Kjær, Informationsvidenskab, Århus Universitet
Asbjørn Hagen Nielsen
Ashu Conrad,
Astrid Søndergaard,
Astrid Starck, KL (Kommunernes Landsforening)
Ather Nawaz, Copenhagen Business School (studerende)
Aukse Hansen, IT-Universitetet (studerende)
Aviaja Borup Lynggaard, Arkitektskolen Aarhus
Barbara Hammer, Siteimprove AS
Bea V. Gustafson, (studerende)
Benedicte Due, Snitkergroup og Usertribe
Benjamin Gundgaard, CustomerSense
Bent B. Andresen, Danmarks Pædagogiske Universitetsskole, Aarhus Universitet
Bente Glensbjerg, Erhvervs- og Selskabsstyrelsen
Bente Larsen, Widex A/S
Bente Steffensen, Kort & Matrikelstyrelsen
Berith L. Andersen, Danske Bank - Retail e-Banking
Berit Kjærside, Århus Universitet (studerende)
Berit Krickhahn, Userminds
Bertil Stam (studerende)
Betina Merrild Yde, TV 2 Digtial
Betina Nakel Andersen, Allerød Bibliotek
Bettina Fabricius Christensen, Ferring Pharmaceuticals
Bettine V. Christiansen, Erhvervs- og Byggestyrelsen
Birger Larsen, Danmarks Biblioteksskole
Birgit Fabius,
Birgit Henriksen, Unified Game ApS
Birgit Nøhr, Aalborg Universitet
Birgitte Raben, Advice Digital
Birgit Voss, Logica
Birna Dahl, ITU (studerende)
Birte Winther, KMD
Birthe Lauridsen, Praktisk IT
Birthe Nielsen, KMD
Bjarne Slipsager, Århus Erhvervsakademi (studerende)
Bjørn Axelsen, Fagkommunikation ApS
Bjørn B. Nørgaard, SDU - Kolding (studerende)
Bjørn Carlsen, Syddansk Universitet (studerende)
Bjørn Laursen, Roskilde Universitetscenter
B. Lose (studerende)
Bodil Christensen, ITU (studerende)
Bo Ingemann, Danmarks Biblioteksskole (studerende)
Bo Juni, Obrigado ApS
Bolette Obbekær,
Bolette Stubbe Teglbjaerg, Kapow Software
Bo Priisholm, IT Universitetet (studerende)
Bo Reenberg, Agillic
Bo Skjoldborg, Oticon A/S
Bo T. Christensen, Psykologisk Institut, Århus Universitet
Bo Thomassen, Danske Bank
Bo Vittrup, Valtech A/S
Brent C. Kirkwood, GN ReSound A/S
Brian Høj Andersen, Hairtools ApS
Brian Michels, Novo Nordisk A/S
Britt Mathiassen, Magnetix
Britt Morelli Hansen, Widex
Camilla Bruun Jakobsen, Center for forbrug.dk - Konkurrence- og Forbrugerstyrelsen
Camilla Buhr Hansen, KOMBIT A/S
Camilla Dahle, Atchik-Realtime
Camilla Hougaard Kennedy, Københavns Universitet (studerende)
Camilla Jakobsen, IT-Universitetet (studerende)
Camilla Just Holm, ReSound A/S
Camilla Lamuño, DONG Energy
Camilla Pedersen, NDS
Camilla Waldstrøm, Arkitektskolen i Århus afd. for industrielt design (studerende)
Camille Engedal Andersen
Caroline A. Bunken, Københavns Kommune (studerende)
Caroline Pedersen, Grontmij A/S
Carsten Antonisen, Adapt A/S
Carsten Bakkely, Capgemini Denmark A/S
Carsten Brogaard Jensen, Valtech/AHEAD
Carsten Jessen, Center for Playware, Danmarks Tekniske Universitet og Danmarks Pædagogiske Universitet
Carsten Schmidt, IT-højskolen i København (studerende)
Cathrine Lippert,
Caya Kaad (studerende)
C.D. Coyne-Jensen
Charlotte Appel, Tryg
Charlotte Branth Claussen, Oticon A/S
Charlotte Højgaard Jessen, It-universitetet (studerende)
Charlotte Lund Nielsen, Gekko Graphic
Charlotte Mørch Jensen, PenSam
Charlotte Pedersen, ITU (studerende)
Charlotte Simmelhack, Erhvervsstyrelsen
Charlotte Toft Madsen, Widex A/S
Christa Claesson, Maconomy A/S
Christian Bastlund, ChrisBasBiz
Christian Borup, Adapt A/S
Christian Buch Iversen, cBrain A/S
Christian Colding, One.com
Christian Collin Bjerre, Datalogi, Københavns Universitet (studerende)
Christian Dindler, Informations- & Medievidenskab, Aarhus Universitet (studerende)
Christian Gram, Inst. for Informatik og Matem. Modellering, DTU
Christian Hagel-Sørensen, Microsoft Business Solutions
Christian Hjulmand, Articuator Kommunikation
Christian Koerner, Koncern IT, Region Hovedstaden
Christian Liljedahl, DTU (studerende)
Christian Lindstrøm, Berlingske Tidende
Christian Monrad Nielsen, NNIT A/S
Christian Ørsted, OgilvyOne
Christian Peter Larsen, Steuerhaus Aps
Christian P. Roesdahl, Erhvervs- og Byggestyrelsen
Christian Rasmussen
Christian Schousbo,
Christian Schultz, ETI A/S
Christian Staalby, SAP Danmark
Christian Veigaard, Advice Digital
Christian Vejby Gundersen
Christian Vermehren, NETMINERS
Christian Weinreich, Framfab
Christina Dencker Orehøj Kjærgaard, Mjølner Informatics A/S
Christina Dyrberg, Christina Dyrberg
Christina Fuglsang, Danske Bank
Christina Gadegaard,
Christina Ida Eriksen
Christina Karlsson, DSB Informatik
Christina Krogh Johansen, IT Universitetet (studerende)
Christina Krog Madsen, Konstellation aps
Christina Maria G. Christophersen, LBi
Christina Nielsen, DK-CERT, UNI-C
Christina Schou Christensen, DR
Christina Tanggaard
Christoffer Soya, ITU
Christoffer Spang, DIKU, Københavns Universitet (studerende)
Christophe Emmanuel Fieschi, Hovedstadens Udviklingsråd
Chr. Viktor Rasmussen, www.maalgruppeanalyse.dk, IT-Universitetet
Claus Allan Christensen, IKS, DTU (studerende)
Claus Dan Pedersen, Userminds
Claus Egholm Nielsen, CBS (studerende)
Claus Fenger, Fenger Grafik
Claus Methmann Christensen, Conscius Finance A/S
Claus Witfelt,
Clemens Nylandsted Klokmose, Datalogisk Institut, Århus Universitet (studerende)
Dai Zheng, Mads Clausen Instituttet
Dana Maria Popa, Commentor A/S
Dánial Hoydal, Keel Solution
Daniel Johansson, The Astonishing Tribe AB
Daniel Schmidt, Multimediedesigner Odense (studerende)
Daniel Simonsen, DIKU (studerende)
Daniel Sutherland, Framfab A/S (studerende)
Dan Lings, HitKit ApS.
Dan Robert Ekrem, IT-Universitetet i København (studerende)
Dan Witzner Hansen, ITU, Institut for Innovation
Dave Müller, Erhvervsstyrelsen
David Frese, Design Factory Aps
David Jacob Jensen, Zupa
Dea Buus
Dea Truelsen, IT-Universitetet i København (studerende)
Denice Brun, Københavns Erhvervsakademi (studerende)
Dennis Petersen, Scan·Jour A/S
Diana Velasco, UNICEF
Dina Friis Jensen, (studerende)
Dirch Cornelsen, IT-Universitetet København (studerende)
Ditte Flamsholt, GN Netcom
Ditte Hvas Mortensen, Århus Universitet (studerende)
Ditte Wolff-Jacobsen, Dansk Industri
Dixi Louise Henriksen, IT-Universitetet
Dorte Bøjstrup, Handelshøjskolen København (studerende)
Dorte Caroline Knudsen, IT-højskolen i København (studerende)
Dorte Gro, dortegro.dk (studerende)
Dorte Haugaard, NNIT A/S
Dorte Jensen, Novo Nordisk A/S
Dorthe Andreassen, Mærsk Data
Dorthe Korfitzen
Dorthe Palle
Ebba Hvannberg, Haskoli Islands / University of Iceland
Eidar Grande Vollan, NetLife Research AS, Norge
Elin Rand Nielsen, Ægyptisk Web Design
Elizabeth Würtz, IT-Universitetet i København (studerende)
Ellen Christiansen, eLearningLab, Inst. f. Kommunikation, Aalborg Universitet
Ellen Prior, BRFkredit a/s (studerende)
Elvi R. Nissen, toogfyrre
Emely Amlong,
Emil Bach Sørensen, København Universitet (studerende)
Emilie Møllenbach, DTU - Management Engineering
Emil Poulsen, ITU (studerende)
Emil Rasmussen, Novicell ApS
Emma-Catrine Hviid, Ofir.dk
Engel Kristine Gjøderum Gade, Danmarks Biblioteksskole (studerende)
Eric Reiss, The FatDUX Group ApS
Erik Christensen, (studerende)
Erik Frøkjær, Københavns Universitet
Erik Gravgaard, BellCom Open Source A/S
Erik Grönvall, Aarhus University, Computer Science Dept.
Erik Nørgård Gravesen, DR
Erik Østergaard, Odense Tekniske Skole
Erlingur Jonsson, Microsoft Business Solution
Ernst Poulsen, Webredaktør - Københavns Amt
Esben Warming Pedersen, University of Copenhagen
Eva Brandt, Center for Designforskning + Danmarks Designskole
Eva Brit Nårstad, Danmarks Biblioteksskole (studerende)
Eva Krohn Svendsen (studerende)
Even Risbakken, NetLife Research AS, Norge
Felicia Ross Knudsen, IT Universitetet
Filip Nicolaisen, RUC (studerende)
Finn Kensing, Center for IT Innovation, University of Copenhagen
Flemming Hedegaard, DTU - AIT
Flemming Mahler Larsen, TDC, Privat, Online
Flemming Pedersen, Styrelsen for Statens Uddannelsesstøtte
Flemming Sørensen,
Flemming van Heugten, Creuna Danmark
Frank Hansen, Adapt A/S
Frank Roschmann, Patent- og varemærkestyrelsen (studerende)
Franz Berliner, KathArt Interactive
Freddy Knoll, Software Kompagniet
Frederikke Høvelt, 1508 A/S
Frederik Michael Hansen, DR Nye Medier DR JYLLAND
Frederik Raabye, HHK / DIKU (studerende)
Fredrik Ahlstorp, Sony Ericsson Mobile Communication
Gary Hayes, SiriusIT
Georg Strom,
Gert Galster, SundIT
Gitte Andersen, Helsingørs Kommunes Biblioteker
Gitte Reitz Jørgensen, Frederiksberg Kommune, Digital Forvaltning
Gitte Rosenqvist Larsen,
Gitte Skou Petersen, Copenhagen Business School, Department of IT Management (studerende)
Glennie Fridorff-Jens, Biomedicinsk Institut
Glenn Vandkrog, NDS Denmark ApS
Gretter Aggernæs, Topdanmark
Gry Askaa Moon, IT-universitetet København (studerende)
Gry Gølnitz Thomsen, IT-Universitetet i København (studerende)
Gry Stenkilde, Stenkilde Usability
Gunnar Langemark, ComputerCamp a/s
Gunver Gjetting, Rigspolitiet
Guus Oosterbaan, NDS Denmark
Haakon Lund, Danmarks Biblioteksskole
Halina Tomaszewska, Radiometer Medical
Hanna Skjønning,
Hanne Beier Sørensen, Rumfang + Triptico
Hanne Biehl Laursen, BookBibliotekaren.dk
Hanne Glenhøj Castrone, Realkredit Danmark
Hanne Madsen Harmsen, Novo Nordisk IT A/S
Hanne Sandvang, Kræftens Bekæmpelse
Hanne Vestergaard
Hans Christian Jensen, Københavns Kommune, Teknik- og Miljø
Hans Christian Schubell, DTU (studerende)
Hans Dybkjær, Prolog Development Center A/S
Hans Erik Sørensen, Kamstrup A/S
Hans Harbeck, HOUNÖ A/S
Hans Jørgen Wulff, Magistrenes Arbejdsløshedskasse
Hans Krüger,
Hans Roed Mark, Milestone Systems
Hans-Ulrik Grunth, OMHU
Heidi Marie Torm, PKA
Heine Virenfeldt Kristensen, NORRIQ
Helene Løchen Stenrud, Netmester A/S
Helene Lollike Bull, Gyldendal
Helene Madsen, Eniro Danmark A/S
Helle Bjarnø, Videncenter for Synshandicap
Helle Boelsmand Bak, FORCE Technology / Dansk Human Factors Center
Helle Egede, Adapt A/S
Helle Folden Jensen, Helle Folden
Helle Frederiksen, RUC
Helle Jensen, Klean
Helle Kierkegaard, Nykredit
Helle Martens,
Helle Merete Nielsen, Industriens Pension
Helle Mortensen, GN Netcom A/S
Helle Raith, Statens Serum Institut
Helle Winther, ITU (studerende)
Henning Boje Andersen, DTU Management Engineering Dept.
Henning Gråskov, Novo Nordisk A/S
Henning Skov, IBM Danmark
Henning Slavensky, Aarhus Universitet, Herning
Henning Worm, Bang & Olufsen A/S
Henriette Eskelund, IT og Telestyrelsen
Henrik Bloch, Corbiz A/S
Henrik D. Jensen, Sol og Strand Feriehusudlejning A/S
Henrik Fosgerau, Ørskov Gruppen
Henrik Garde, Tintin IT
Henrik Hansen, Abilitor
Henrik Kold Mikkelsen, Ingeniørhøjskolen i København
Henrik Korsbæk, Magnus Informatik A/S
Henrik Mathiasen, DSB Fjern- og Regionaltog
Henrik Olsen, ACURE, An IBM Company
Henrik Skovsgaard, IT University of Copenhagen
Henrik Svensson, HuEx
Henrik Vincentz, Userneeds ApS
Hermann S. Jónsson
Hjørdis Murray, ITU (studerende)
Ian Semey, Saxo Bank
Iben Demant Bengtsson, Alm.Brand Forsikring
Iben Reither, Landbrugsraadet
Ib Jørgensen, NDS Denmark ApS
Ida Borch, CBS
Ida Bruland, IT-Universitetet (studerende)
Ida Haas
Ida Høj Madsen, TouristOnline A/S
Ida Marie Toft, IT-U (studerende)
Ida Olsen, BBCi
Imran Rafique, DTU (studerende)
Ina Kristensen, IT Højskolen (studerende)
Ingeborg K. Skjæveland, IT-Universitetet i København (studerende)
Ingrid Haug, Usable Machine
Ingunn Anda Haug, Laerdal Medical AS
Isabel Fróes, IT University
Isabel Hoffmeyer, Kathart Interactive
Jacob Buur, Mads Clausen Instituttet
Jacob Funch, Danmarks Radio og Københavns Universitet (studerende)
Jacob Holm Laursen, Webtop
Jacob Larsen, Det kongelige Bibliotek, København
Jacob Lyng Wieland, DR Medieforskning
Jacob Nøddebo, København Universitet (studerende)
Jacob Norin Faarborg, TouristOnline A/S
Jacob Sølvbjerg Nielsen, Vilstrup Research
Jacob Winther Jespersen, Microsoft
Jacques Johansen, IT-Højskolen (studerende)
Jakob Bruhns, BRFkredit/solos
Jakob de Lemos,
Jakob E. Bardram, IT Universitetet
Jakob Eg Larsen, DTU Compute
Jakob Ghisler, Ghisler Communication
Jakob Jelling, BilBasen ApS
Jakob Kahlen, Hello Monday
Jakob Kosteljanetz, IT-Universitetet (studerende)
Jakob Mandøe Nielsen, YOKE interaction design ApS
Jakob Nielsen, Microsoft
Jakob Schantz, IT Universitetet (studerende)
Jakob Simonsen, Ekstra Bladet Udvikling
Jakob Simonsen, JP/Politikens hus
Jamie Allen, Copenhagen Institute of Interaction Design
Jan Aastrup, Bankdata
Jan Andresen
Jan Chr. Clausen, Katalyse
Jane Christiansen, Systematic
Jane Eriksson Dahl, Simcorp.com
Jane Mejdahl, Creuna Danmark A/S
Jan Flora, Flora IT Aps / Københavns Universitet (studerende)
Jan Gralle, Berlingske Tidende
Jan Krog Henningsen, FSBbolig
Jan Mikael Granner, grabIT media - www.grabit.dk
Jan Milter Ehlers, Logica
Janne Bavnhøj, Københavns Universitet
Janne Flanding,
Janne Jul Jensen, Trifork A/S
Jannick Kirk Sørensen, SDU, Medievidenskab
Jannik Mulvad, Århus kommunes Biblioteker
Janni Nielsen, Copenhagen Business School
Jan Nygaard,
Jan Pries-Heje, IT-højskolen i København
Jan Stage, Aalborg Universitet, Institut for Datalogi
Jan Toksvig, UNI-C
Janus Djurhuus Rose, IT-Universitetet (studerende)
Janus Rau, IO Interactive A/S
Jari Bøg Larsen,
Jari Due Jessen, IT Universitet i København (studerende)
Jarl Kjærbøll, Creuna
Jeanne Bødker Nissen, Erhvervsakademi Aarhus
Jeni Paay, Aalborg Universitet
Jenny Fredriksson, SONY Mobile Communications
Jens Barslund Mikkelsen, Københavns Universitet
Jens Chr. Bach Christensen, GRUNDFOS Management A/S
Jens Christoffersen, IT Universitetet (studerende)
Jens Engberg, MindMakers ApS
Jens Hansen, ITU (studerende)
Jens Hofman Hansen, Statsbiblioteket
Jens Lund Møller, IT Universitetet (studerende)
Jens Peter Hansen, Dansk Landbrugsrådgivning, Landscentret
Jens Sandberg Madsen, Danske Bank
Jens T. Balslev, Oticon A/S
Jens Winther Kristensen, Klean A/S
Jeppe Basse, Compent
Jeppe Boutrup, IT Universitetet (studerende)
Jeppe Jensen, Interfazes
Jeppe Ring Laursen, Widex A/S
Jes Carlskov, Freelance UX/UI designer
Jes Folden Hyldig, Styrelsen for International Uddannelse
Jesper Aagaard Placing, IT-Universitetet i København (studerende)
Jesper B. Larsen, FLSmidth & Co. A/S
Jesper Brunholm, Visma
Jesper Dall-Hansen, KMD A/S
Jesper Jørgensen,
Jesper Just, OK a.m.b.a.
Jesper Kaltoft Nielsen, Mobilethink
Jesper Kirkeskov, MCC/RUC (studerende)
Jesper Kjeldskov, Aalborg Universitet
Jesper Koch, Kort & Matrikelstyrelsen
Jesper Krog, DIKU - Københavns Universitet (studerende)
Jesper Krogh, ITU (studerende)
Jesper Nielsen, AUTOROLA SYSTEM SOLUTIONS ApS
Jesper Nolhage, Nokia Denmark
Jesper Peter Windum, Novo Nordisk
Jesper Rønn-Jensen, Capgemini Danmark A/S
Jesper Simonsen, Roskilde University
Jesper Thaning, BestBrains Aps
Jesper Thor Rasmussen (studerende)
Jessica Göransson, Sydsvenskan (studerende)
Jess René Gertsen, A Close Shave Aps. Tidligere Electronic Arts(5 år) Nintendo(2 år) Fastpartner.com(1 år), Proventum(6 år)
Jette Franks Hansen, Nordea
Jette Hyldegård, Danmarks Biblioteksskole
Joachim Cohn Jacobsen, DIS/PLAY (studerende)
Joachim Halse, IT Universitetet København (studerende)
Joacim Jeppesen, CSC Danmark A/S
Joakim Kromann Rasmussen, Copenhagen Business School (studerende)
Joan Jensen, Danske Bank
Johann Baumann, Dansk Retursystem A/S
Johan Trettvik, Institut for kommunikation, Ålborg Universitet
John Larsen, Viscom A/S
John Parayno Pedersen, Aalborg Universitet København (studerende)
John Paulin Hansen, IT-højskolen
John R. Mirland, UNI-C
John Stærk Hansen, MikroGraf as
John Thystrup Jensen, Roskilde Universitetscenter (studerende)
Jonas Dinesen, AAU (studerende)
Jonas Gam, Play IT Sound ApS
Jonas Giannini, DTU (studerende)
Jonas Linde Mikkelsen, Silkeborg kommune
Jonas Moll, University of Copenhagen
Jonas Stumpe, KPMG (studerende)
Jonas Therkildsen, Sorthvid
Jonatan Riber Andersen, Aalborg Universitet (studerende)
Jon Bluhme Sævarsson, e-conomic
Jon Kjær Amundsen, UdbudsVagten A/S
Jonna Bach, Erhvervsakademiet. Aarhus tekniske Skole
Jonna Rahbek Christensen,
Jørgen Albretsen, Aalborg Universitet, Institut for Kommunikation
Jørgen Høst, Silkeborg Bibliotek
Josef Kjærgaard, Danmarks Designskole (studerende)
Jostein Magnussen, NetLife Research AS, Norge
Juan David Hincapie-Ramos, IT University of Copenhagen
Julia Gardner, UNI-C
Julie Boesen, Novasol
Julie Byskov Gade,
Julie Carlslund, Erhvervsstyrelsen
Julie Gry Schultz-Møller, BRFkredit A/S
June Jønsson, ITST (studerende)
Jussi Arstorp, IT- Højskolen (studerende)
Kaare Holm Warming, Syddansk Universitet (studerende)
Karen Birkmann Jespersen, Widex A/S
Karen Bonnis, Nordea Liv og Pension
Karen Johanne Kortbek, Datalogisk Institut, Aarhus Universitet (studerende)
Karen Mardahl,
Karen-Margrethe Österlin, Den Grafiske Højskole
Karen Marie Iversen, Det Kongelige Bibliotek DIS
Karen Thomsen, Silkeborg Bibliotek
Karen Zabel Ellehauge,
Karina Andersen, ITU
Karin Bendixen, Bexcom
Karin Cloos, ITU (studerende)
Karin Høgh, "Lydhenter"
Karsten Boye Rasmussen, SDU - Odense Universitet
Karsten Hansen, Danske Bank
Karsten Moesgaard, Bang & Olufsen A/S
Kaspar Böcher
Kasper Garnæs, head in sky
Kasper Holst, webdanmark.com
Kasper Hornbæk, Københavns Universitet
Kasper Mølgård, Magistrenes Arbejdsløshedskasse
Kasper Stæhr Hornbek, Aalborg Universitet (studerende)
Kasper Sylvester Hansen, Jayway
Kasper Willemann, Danske Bank
Katarina Thieden, DR Aktualitet/web og udvikling
Kate E. K. Thomsen, FLSmidth Automation
Kathrine Amalie Roswall
Kathrine Chmiel, KathArt Interactive ApS
Katja Lund, Vistachild
Katrine de Neergaard, Systematic Software Engineering
Katrine Hauerslev, Krak
Katrine K. Fischer, Århus Universitet, Digitalt Design (studerende)
Keld Bødker, Roskilde Universitetscenter
Kenneth Hansen, Roskilde Universitetscenter
Kenneth Kammersgaard, interaktionsdesigner.dk
Kenneth Nielsen, Corbiz A/S
Kenneth Olsen, Bysted A/S
Kenni Odelheim, IT-Universitetet i København (studerende)
Kevin McCarthy, Maersk Line IT
Kia Skouw Christensen, IT-højskolen i København (studerende)
Kikki Malene Gyldenvang Nielsen, Universitets- og Bygningsstyrelsen
Kim Aagaard Holm,
Kim Forum Jacobsen, Incendo
Kim Halskov, CAVI, Aarhus Universitet
Kim Kragh, IT-Universitetet i København (studerende)
Kim Normann Andersen, CBS, Department of IT Management
Kim Nørskov, Mjølner informatics
Kim Schilling, Alinea
Kim Skovby Klindt, FOA - Fag og Arbejde
Kim Tonboe Jacobsen, Rambøll Informatik A/S
Kirsten Bagger, Danfoss A/S
Kirsten Bonde Sørensen, Designskolen Kolding/Middelfart Sparekasse
Kirsten Tønnesen, IT-Universitetet (studerende)
Kit Hyttel, Lægemiddelstyrelsen
Kit Lang Jørgensen, UseTech ApS
Kitta Lawton
Kjeld Bagge, Novozymes A/S
Kjeld Schmidt, Danmarks Tekniske Universitet
Kjetil Lønne Nilsen, Laerdal Medical
Kjetil Sandvik, Institut for Film og Medievidenskab, Københavns Universitet
Klaus Bærentsen, Psykologisk Institut, Aarhus Universitet & MR-Forskningscentret, Aarhus Universitets Hospital
Klaus Bjerager, DesignCo
Klaus Ibsen Bloch, Obrigado ApS
Klaus Kaasgaard, Yahoo!
Klaus Kjeldsen, Systematic A/S
Klaus Lauritsen, 3PART A/S
Klaus Marius Hansen, Datalogisk Institut, Århus Universitet
Knut Bernstein, MEDIQ
Kresten Finsen Wiingaard, Adapt A/S
Krestina Warming
Kristian Bluff , Design in Business
Kristian Bonde Jensen, BEC
Kristian Holme Hosbond Poulsen, IT-Universitetet i København
Kristian Knak, NDS
Kristian M. Schneider, Lantic Systems A/S
Kristian Stokholm, DR
Kristian T. Sørensen, Nykredit Koncernudvikling og IT, Internet
Kristina Bendt, ITU (studerende)
Kristina Bonde Kristoffersen, IT-Universitetet (studerende)
Kristina Daniliauskaite, Usability specialist
Kristina Rørbæk, IT-Universitetet (studerende)
Kristoffer Halse, Valtech
Laila Jensen, NNIT A/S
Laila Rasmussen, Widex A/S
Lars Arnfred, ZIBAT, Zealand Institute of Business and Technology
Lars Ballieu Christensen, Sensus ApS
Lars Beck, TERMA Elektronik AS
Lars Berger, Multimediestudiet ApS
Lars Blomgren Andersen,
Lars Bøgner, Radiometer Medical
Lars Bojen Nielsen, Odense Technical College
Lars Bo Larsen, Multimedia Information and Signal Processing Section, Institut for Elektroniske Systemer, Aalborg Universitet
Lars Damgaard, SORTHVID
Lars Damgaard Nielsen, ITU (studerende)
Lars Erik Udsen, Valtech A/S
Lars Frey Jørgensen, WriteWall
Lars Gundersen, Valtech A/S
Lars Heyckendorff Lilholt, AAU (studerende)
Lars Jacobsen, PC World, IDG
Lars Jessen, Digit
Lars Markussen, Siemens Wind Power
Lars Nyberg, IT-Universitetet (studerende)
Lars Ole Larsen, Nord-KAP
Lars Pind, Collaboraid ApS
Lars Rytter, Autorola System Solutions
Lars Schiøler
Lars Skjærbæk, KK-electronic A/S
Lars Sønderby, COWI
Lars Thostrup, Danske Bank
Lars Tversted, Zupa ApS
Lars Wiedemann, Advice Digital A/S
Lasse Damgaard, Informations- og Medievidenskab, Aarhus Universitet (studerende)
Laura Kragh, TV 2
Laura Sidenius Søemod, DI – organisation for erhvervslivet
Laurents Nordentoft, Københavns Universitet
Laurs Schifter, EDC
Laust Johan Deleuran, Columbus IT
Leif Kloster, Ikast Handelsskole
Lena Egede Frederiksen, Freelance UX- og eyetrackingkonsulent
Lene Bate, web-LAB
Lene Bøttiger, IT-Universitet (studerende)
Lene Byskov, PFA Pension
Lene Engholst, AAU
Lene Fredborg, DocTools
Lene Karup, THE HUB (studerende)
Lene Leth Rasmussen, Loop UX
Lene Maria Ramløse, IT-højskolen (studerende)
Lene Nielsen, IT Universitetet
Lene Sørensen, CMI på AAU Copenhagen
Linda Kærhus Passarge, KMD
Linda Lützau Nielsen, Københavns Universitet (studerende)
Line Flensborg Henriksen, KMD/ITU (studerende)
Line Groes, IS IT A BIRD
Line Michelsen, Aalborg Universitet (studerende)
Line Rix, 1508 A/S
Lisa Gjedde, Forskningsprogrammet for Medier og IT i et læringsperspektiv, Institut for Curriculumforskning, DPU
Lisa Risager, stickleback.dk
Lisa Rørbæk Kamstrup, GN Netcom A/S
Lisbeth Gravesen, Bankdata
Lisbeth Harms, Department of Psychology, University of Copenhagen
Lisbeth Jensen, Topdanmark Forsikring A/S
Lisbeth Klastrup, IT-Universitetet i København
Lisbeth Olsson Lundbye, Nordea
Lise Broskov Nielsen, Radiometer Medical ApS
Liselotte Lagerstedt, ITU (studerende)
Lise Petersen
Lise Stahl Jacobsen, Danmarks Statistik
Lise V. Larsen, FOA (Forbundet af Offentlige Ansatte)
Lise Wolrath Jørgensen, IT-udvikling, Danske Bank
Loba van Heugten, Nordea
Lone Lambert Jensen, DAMCO A/S
Lone Malmborg, IT universitetet
Lori Webb, Certified Social
Lotte Blanner
Lotte Engelund, DSB Uddannelse
Lotte Hernvig, GN ReSound a/s
Lotte Lund Larsen, IT-universitetet (studerende)
Louise Barkhuus, IT-Universitetet i København
Louise Baunsgaard Koch, NNIT A/S
Louise Engel Balling
Louise Færgemann, IT-Universitetet i København (studerende)
Louise Hemmed Jørgensen, (studerende)
Louise Kyhl Nørgaard, IT-Universitetet i København (studerende)
Louise Mulvad, 1508 A/S
Louise N. Wernberg, Erhvervs- og Byggestyrelsen
Louise Skøtt Møller, BEC
Louise Starklint, UX konsulent Louise Ærboe Starklint
Louise Torntoft Jensen, IT-Universitetet (studerende)
Lucas E. M.
Luise Friis, It universitet (studerende)
Lukas Berg, Kapow Software
Lydia Dahl Klit, IT-Universitetet (studerende)
Madeleine de Mare, Erhvervs- og Byggestyrelsen
Madou Justin Kouassi-Zessia, DTU (studerende)
Mads Bødker, CBS, HCI
Mads Borup, Teknologiscenarie Programmet, Forskningscenter Risø
Mads Christiansen, Improve Consult
Mads Fink, Århus Universitet (studerende)
Mads Frost, IT-Universitetet i København (studerende)
Mads Kristensen, Folkekirkens Nødhjælp
Mads Ronald Dahl, Aarhus Universitet
Mads Vedel Jensen, User Centred Design, Mads Clausen Institute, SDU (studerende)
Mads Yhde, DIKU (studerende)
Magnus Hansen, Roskilde Universitet
Magnus Kjøller Lou, IT-universitetet, Digitalt design og kommunition (studerende)
Magnus Løvendal Bendtsen, IT-Universitetet (studerende)
Maiken Ann Kjærulff, Bysted
Maiken Leitao, IT-Universitetet (studerende)
Maiken Søltoft, Arbejdssøgende
Maja Møller (studerende)
Majbrit Kragh, CBS
Maj-Britt Kozlovski, IT-højskolen (studerende)
Maj-Britt Mortensen, IT-Universitetet (studerende)
Majken Malene Præstbro, SKAT
Majken Rømer, Djøf
Majken Vildrik Thougaard, Edora A/S
Malene Erkmann, 4ben (studerende)
Malene Patsche Kjeldsen, NoMA - Nordic Multimedia Academy, EA Kolding
Malin Lindeblad Kadijevic, Konceptkonsulent.dk
Marcelle Stienstra, Mads Clausen Instituttet
Marcel Wolf, Zendesk
Maren Granlien, Roskilde Universitet
Margrét Eva Árnadóttir,
Maria Flintholm, IT-Universitetet i København (studerende)
Maria Frimodt, Framfab
Maria Hansen, TDC Internet
Maria Hartman Nielsen, Aalborg universitet (studerende)
Maria Køhnke, Advice Digital
Maria Lykke Nielsen, User Experience designer
Maria Lyskjær Jørgensen, IT Universitetet, København (studerende)
Maria Mortensen
Marianne Dale, Magnetix
Marianne Georgsen, Aalborg Universitet
Marianne Godskesen, Kathart Interactive
Marianne Gotfredsen, FDM-travel
Marianne Graves Petersen, Datalogisk Institut, Århus Universitet
Marianne Hjaltelin, Tribal DDB
Marianne Kristensen (studerende)
Marianne Lykke, Aalborg Universitet
Marianne Østergaard Christensen, Nordea
Marianne Tietge, DESIGNBOX
Marie Hansen, ITU (studerende)
Marie Juul Hansen, Oticon
Marie Louise Hjerrild, DR Online
Marie-Louise Salomon, IT Universitetet (studerende)
Marie Østergård, Århus kommunes Biblioteker
Marie Terp Christensen, ITU (studerende)
Mari Kannelønning, ITU
Marit Strømmen, Københavns kommune, kultur og fritidsforvaltningen
Maritta Norden Guldbrandsen, Københavns Universitet (studerende)
Mark Blumenkrantz
Mark Jensen, Copenhagen Business School (studerende)
Mark Lewis, Valtech
Martin Baeré Pedersen, BEC
Martin Brynskov, Aarhus Universitet
Martine Bøgesgaard, KMD
Martin Gamwell Dawids, Maconomy A/S
Martin Gundtoft, IO Interactive
Martin Hass, Traen A/S
Martin Hauballe Sinding, Craftwork
Martin Iversen
Martin Jespersen, Compent.dk
Martin Køhler Jørgensen (studerende)
Martin Niedersøe (studerende)
Martin Pihl Jensen, Context A/S
Martin Swanholm, Martin Swanholm
Mathies Jespersen, Dansk Supermarked
Mathilde Schytz Juul, HitKit ApS
Max Andersen, Adapt A/S (studerende)
Maya Bigom, ITU (studerende)
M. Clemensen
Mejner Olesen, IT-Universitetet i København
Merete Gade, Industriens Pension
Merete Kibøl Andersen, Euro-Alarm A/S
Mette Agger Eriksen, K3 - Kunst, Kultur & Kommunikation - Malmø Høgskola
Mette Dauer Semey, Aalborg Universitet
Mette Gamborg Bruun, Kræftens Bekæmpelse
Mette Holst Pedersen, ITU
Mette Jellum,
Mette Jo Ipsen, KMD A/S
Mette Jørgensen
Mette-Line Jakobsen, Danmarks Biblioteksskole (studerende)
Mette Schou Andersen, Creuna
Mette Storm, Telmore A/S
Mette Tandrup Hansen, Kræftens Bekæmpelse
Mette Wold, FDM travel
Mia Devitt Bache
Mia Mourier, ContextCph
Mia Schmidt-Petersen, TDC
Mia S. Christiansen, CBS (studerende)
Michael Bach Pedersen, ETI A/S
Michael Busted (studerende)
Michael Fløe Sørensen, Logica
Michael Grusgaard, ITU (studerende)
Michael Hammel,
Michael Hoby, Jabra/GN Netcom
Michael Imhoff Nielsen, IBM Denmark A/S
Michael Iversen, Danfoss
Michael Jagd
Michael Poltorak Nielsen, Statsbiblioteket
Michael Rutzou, www.arbejderen.dk
Michael Schaumburg, DTU Diplom, Proces & Innovation
Michael Skrædderdal
Michael Sørensen, Danfoss Drives, Gråsten
Michael Zonkjer, click-a-site A/S
Mie Nørgaard, Aarhus Arkitektskole
Mikael B. Skov, Institut for datalogi, Aalborg Univeristet
Mikael Frank, Mita-Teknik
Mikael Holm Møller, Chr. Hansen
Mikael Thomsen, Finanshuset I Fredensborg
Mikael Tosti, Tosti ApS
Mikael Vestbø, BK Medical
Mikkel Berentsen Jensen, IT Universitet (studerende)
Mikkel Fog Päevatalu, Gefion Gymnasium (studerende)
Mikkel Hansen, Fullrate
Mikkel Højbjerg, Århus Universitet (studerende)
Mikkel Høst, NORRIQ
Mikkel Kolbak, DIS/PLAY
Mikkel Leth Olsen, DELTA
Mikkel Madsen, LESS IS MORE ApS
Mikkel Noe-Nygaard, CSC Danmark A/S
Mikkel Otte, DELTA
Mikkel Proschowsky, DTU (studerende)
Mikkel Rønne Jakobsen, Datalogisk Institut, Københavns Universitet (studerende)
Mikkel Sjøberg, Blok18.dk
Mikkel Thormod, HeadFitted ApS
Mimi Pave Musgrove, Erhvervs- og Selskabsstyrelsen
Mogens Henrik Sørensen, Det Nationale Forskningscenter for Arbejdsmiljø
Mogens Jacobsen, Artnode
Mogens Rene Jensen, TJ Group A/S
Morten Bach Jensen, IT University of Copenhagen
Morten Borup Harning, Dialogical ApS/Kapow Software
Morten Esbensen, IT Universitetet i København
Morten Eskildsen, Zupa
Morten E. Wulff, TraceWorks.com
Morten Fenger, Region Hovedstadens Psykiatri, PC Stolpegård
Morten Fuglsang Klitgaard, Lyngsoe Systems A/S
Morten Galatius
Morten Gustafsson, Autorola System Solutions
Morten Hertzum, Roskilde Universitetscenter
Morten Holm-Petersen, Microsoft Business Solutions
Morten Holst, Aalborg Universitet (studerende)
Morten Jørgensen, MojoMedia, SOS International a/s
Morten Just, Vodafone
Morten Kvistgaard, PCH Engineering
Morten Lund, Aalborg Universitet (studerende)
Morten Max Andersen, NNIT A/S
Morten Purup Andersen, Radiometer Medical ApS
Morten Rold, Erhvervsakademiet København Nord
Morten Sarring, IT Universitetet (studerende)
Morten Skat Fogh Christiansen, IT Universitetet (studerende)
Morten Smidt Proschowsky, Jabra, GN Netcom
Morten Tjerrild Steinbach, Creuna Danmark
Morten Wagner, Unified Game ApS
Morten Winther, IT-Universitetet i København (studerende)
Nabila Hejazi, Pointech
Nadia Lauridsen, ProActive
Nanna Lund, Widex A/S
Natascha Nawrocki, Topdanmark
Neta Sadok, NNIT
Nette Schultz, LifeRide Maintec ApS
Nicklas Herholdt, Eksponent A/S
Nico Daams, Danfoss A/S
Nicolai Bentsen, Zecure
Nicolai Fogh, Danske Bank
Nicolai Sørensen, Harrit & Sørensen A/S
Nicolas Olsen, CBS - Center for Applied ICT (CAICT) (studerende)
Niels Agersnap, IBM Danmark, WebSphere Services
Niels Andersen, Alm. Brand
Niels Børup, Image Metrology ApS
Niels Bo Steffens, TietoEnator a/s
Niels Castle, Castle Andersen ApS (studerende)
Niels Ebbe Jacobsen, Tænk, Forbrugerrådet
Niels Erik Frederiksen, Statsbiblioteket
Niels-Erik H. Kaster, Aarhus Technical College
Niels Erik Karkov, RUC (studerende)
Niels Erik Madsen, skaevevinkler.dk
Niels Fibæk Bertel, Århus Universitet (studerende)
Niels Heie, Den Grafiske Højskole
Niels Helweg, CASDAR
Niels Lindberg Christensen, DR Medieforskning (studerende)
Niels Mølbjerg Lund Pedersen, Advice Digital
Niels Schuldt, Telmore A/S
Niels Skafte-Pedersen
Niels Søgaard Jensen, Oticon A/S
Niklas Petzke, IT Universitet (studerende)
Nikolaj Aalbæk Jensen,
Nikolaj Dam Østergaard, Humanistisk Datalogi, Aalborg Universitet (studerende)
Nikolaj Gandrup Borchorst, Mjølner Informatics
Nikolaj Kolbe, ETI A/S
Nikolaj Riis Josephsen, Aarhus Universitet (studerende)
Nikolaj Winnes, Legayo Consulting
Nikoline Lohmann, Digital StoryLab
Nima Zandi, Danmarks Tekniske Universitet (studerende)
Nina B. N. Christoffersen, CIID/DKDS (studerende)
Nina Boulus-Rødje, IT Universitetet i København
Nina Bredsdorff-Larsen, Aarhus tekniske Skole
Nina Kragesteen, Danmarks Biblioteksskole (studerende)
Nina Rotne, Bankdata
Nina Wetcke, Danfoss A/S
Nino S. Ag, DR
Nis Bornø, Aalborg Universitet - Bornoe.org
Nis Johannsen
Noha Alhashemy, (studerende)
Noi Lauridsen, KathArt Interactive
Olaf Frandsen-Thorlacius, University of Copenhagen
Olav W. Bertelsen, Aarhus Universitet, Institut for Datalogi
Ole Bue Lond
Ole Gregersen, oleg.dk - ekspertvurdering.dk - conversionBoost.dk
Ole Kristensen, Roskilde Universitetscenter
Ole Lauridsen, Danica Biomedical
Ole Lysgaard, Grundfos management a/s
Ole Munk, Ribergård & Munk communication design
Ole Ryefelt Kentmark
Ole Sejer Iversen, Institut for Informations og Medievidenskab, Århus Universitet
Olof Bergvall, Industriens Pension
Oscar Eg Gensmann, SOCO SYSTEM A/S
Otto Vinter, Otto Vinter, Software Engineering Mentor
Palle Frank Jensen, Enteraction
Palle Jørly Jensen, VisitDenmark
Pauline Dalhoff, Novo Nordisk IT
Paul Marshall, NDS Denmark ApS
Peder Brandt, ManMachine Engineering
Peder Rudbeck, IIH Nordic A/S
Pelle Krogh, BØRNEfonden
Pelle Svane Jakobsen, TraceWorks ApS
Per Esmann Jensen, Jyske Bank
Per Gregersen, Crossroads Copenhagen
Pernille Bengtson, ITU (studerende)
Pernille Bjørn, IIT-Universitetet i København
Pernille Kierulff
Pernille Saul, Guldborgsund-bibliotekerne
Pernille V. K. Andersen, AAU/ institut for kommunikation og psykologi
Peter Busk Stehr
Peter Carstensen, Alexandra Instituttet
Peter Christian Grønfeldt, Arkitekskolen Aarhus, afd. ID (studerende)
Peter Egebæk Sørensen
Peter Gall Krogh, Arkitektskolen i Århus
Peter Graversen, PIXmedia / FIH Erhvervsbank
Peter Højer, DR Design, Digital Design
Peter Juel Henrichsen, CBS
Peter Kindt Fridorff-Jens, Københavns Universitet
Peter Kristian Jacobsen
Peter Mitts, Dako Denmark A/S
Peter Nissen, A.P. Møller - Mærsk A/S
Peter Ø. Clausen
Peter Ring, PRC (Peter Ring Consultants)
Peter Risborg, 1508 A/S
Peter S. Brandt, Netmester
Peter Skouhus, 1902 Software Development Corporation
Peter Svarre, Hello Group
Peter Vistisen, Aalborg Universitet (studerende)
Peter Windum, NAVIAIR, Flyvesikringstjenesten
Philip Holst, EDC Sekretariatet
Philippe Roy, Nordea Bank Danmark A/S
Pia Barner Neve, Organisator A/S - An IBM Company
Pia Jønsson, METAFOR - interaktiv kommunikation
Pia Thomsen, Danmarks Statistik
Pirkko Raudaskoski, Aalbrog Uni, Institut for Komm.
Poul Kristensen, Kristensen & Frommelt I/S (studerende)
Poul M. Jeppesen, Avedøre Gymnasium & HF
Preben Larsen, Teknologisk Institut Sverige AB (studerende)
Radka Yanakieva, MoviestarPlanet
Rafn Ingi Finnsson, LEGO Company
Rasmus Enø Pedersen, Aarhus Universitet (studerende)
Rasmus Erik Voel Jensen, solsort.dk
Rasmus Eskild Jensen, IT Universitetet
Rasmus Gi, SR2media / Den Grafiske Højskole (studerende)
Rasmus Horn, Bang & Olufsen
Rasmus Keinicke, Væksthus Hovedstadsregionen
Rasmus Lasthein, DR Interaktiv
Rasmus Leth Jørnø,
Rasmus Panduro, Novo Nordisk
Rasmus Pedersen, Institut for Informatik, CBS
Rasmus Precht, Congin.com (studerende)
Rasmus Rendtorff Jørgensen, ITU
Rasmus Rune Larsen, Advice Digital
Rasmus Sanko, Halbye Kaag JWT
Rasmus Sund Hald, Vivino Aps
Rasmus Vedel, Medical Insight
Rasmus Vind Ludvigsen, Designseminariet (studerende)
Ravi Vatrapu, Copenhagen Business School
Raymond Christian Ortiz, IT Universitetet i København (studerende)
René Clausen Nielsen, Advice Digital
René Dalsgaard Larsen, Secoya
René Kenneth Larsen, NORRIQ
René Rasmussen, ITU (studerende)
Richard Holst, FOA
Riem Zouzou, Creuna
Rikke Appelt Aydas, KMD a/s
Rikke Biehl, Designhub ApS
Rikke Egelund Jensen, Grundfos og IT-Universitetet (studerende)
Rikke Erichsen, KMD A/S
Rikke Frelle, Aalborg Universitet, Informatik (studerende)
Rikke Frimurer, Vestas Wind Systems A/S
Rikke Korsgaard Nymand, Systematic A/S
Rikke N. Ørngreen, Institut for Didaktik
Rikke Søborg, DGI-byen
Rikke Strøm, Ebita
Rikke von Jessen, A.P. Møller - Maersk
Rise Vestergaard, Xstream A/S
Robert Knudsen, Inceptio ApS
Robin Cheesman, Roskilde Universitetscenter
Rogert Münzberg, Münzberg
Rolf Molich, DialogDesign
Rolf Pedersen, Compara A/S
Ronan Martin, SAS Institute, Development
Rosita Ahmadian, Aarhus Universitet (studerende)
Rune Abrahamsson, DSB Informatik
Rune Andersen
Rune Dalgaard, Informations- og Medievidenskab, Aarhus Universitet
Rune Juul Laugesen, IT & Kognition, Københavns Universitet (studerende)
Rune Nørager, Designpsykologi
Rune Trusell, Netcompany A/S
Rune Veerasawmy, Institut for Informations- og Medievidenskab v. Århus Universitet
Sabine Fischer, Danmarks Biblioteksskole
Sanne Jensen, Region Hovedstaden It, Medico og Telefoni
Sanne Just Tronhus, Bang&Olufsen
Sanne Lehmann, Foreningen u-land.dk
Sanne Thomsen,
Sanni Jørgensen, Lyngsoe Systems A/S
Sara Bengtsson, IT-universitetet (studerende)
Sara Friberg Busch, IT-Universitetet i København (studerende)
Sarah Mørch Svendsen, Kraftvaerk
Sara Redin, Dyrup A/S
Sascha Lynge, DAMAN
Sean Bendtsen Powell, Danmarks Biblioteksskole (studerende)
Sebastian Stray Jørgensen, KU (studerende)
Sidsel Andersen, Hi3G
Sidsel Bech-Petersen, Hovedbiblioteket i Århus
Sidsel Stubbe Schou, IT-Universitetet (studerende)
Siff Lohse, Coloplast
Sigge Stenild, Danmarks Statistik
Signe Brixtofte Nielsen, IT-Højskolen (studerende)
Signe Johannessen Lehrmann, IT Universitetet (studerende)
Signe Louise Yndigegn, IT-universitetet (studerende)
Signe Trolle Gronemann, Statens Museum for Kunst
Sigurd Trolle Gronemann, RelationshusetGekko og IT Universitetet
Simo Ekholm
Simon Andreassen, Sirius IT
Simon Benjamin Kampmann, Københavns Universitet (studerende)
Simon Clemen Pedersen, Miracle Projects A/S
Simon Engelbrecht,
Simon Heilesen, Roskilde Universitetscenter
Simon Munch Pedersen, Novo Nordisk A/S
Simon Ormholt Schrøder
Simon Ryhede, Framfab (studerende)
Siri Olivia Drachmann, Mediehøjskolen
Sisse Finken, Roskilde Universitetscenter
Sisser Wichmann, Roletailors.com
Sofia Broström, Sony Ericsson Mobile Communications AB
Sofie Gjedde-Simonsen, Atkins Danmark GIS og IT
Sofie Hartvig Widding, Nokia
Sofie Scheutz, DR Medieforskning
Sonja Wallengren Nilsson, Userminds
Sophie Eriksen, ITU (studerende)
Søren Cosmus, Creuna
Søren Engelbrecht, Tryg
Søren Gantov Frølunde, Copenhagen Business School (studerende)
Søren Jakobsen, Creuna Danmark A/S
Søren Knudsen, Københavns Universitet
Søren Kyllingsbæk, Institut for Psykologi, Københavns Universitet
Søren Larsen, ITU (studerende)
Søren Lauesen, IT-Universitetet i København
Søren Lauritsen, Systematic Software Engineering A/S
Søren Mønsted, CLC bio
Søren Olsen, Position Research
Søren Peter Sieg Mørch, Biblioteksskolen i København (studerende)
Søren Rindal Nielsen, Prolog Development Center (PDC)
Søren Rune Hessle, Cubizz A/S
Søren Sprogø, Afdeling 18
Søren Stener, Erhvervs- og Byggestyrelsen
Søren Thing Pedersen, selvstændig
Søren Vibjerg, ITU (studerende)
Steen Bach Sandal
Steen Filskov Andersen, Filskov User Research
Steen Nordsmark Pedersen, Datalogisk Institut Københavns Universitet (studerende)
Steen Rasmussen, Internet Intelligence House - IIH Nordic
Stefan Penter, Unified Game ApS
Stefan Wagner, Aarhus Universitet (studerende)
Steffen Aunsbjerg, LuCreative
Steffen Damkjær Hansen, GN Netcom A/S
Steffen Kramer Valsted,
Steffen Winther, (studerende)
Stephan Wensveen, Mads Clausen Institute, University of Southern Denmark
Stephen Giff, Microsoft
Steven Verjans, Dansk Management Forum - Syddansk Universitet, Virksomhedsledelse
Stig Andersen, Infoark
Stig Kjær Andersen, Virtuelt Center for Sundhedsinformatik, aalborg Universitet
Stig Møller Carlsen,
Stig Møller Hansen, Den Grafiske Højskole
Stine Balthazar, It-universitetet (studerende)
Stine Carina Loud, 1508 A/S
Stine Falster Bech, TDC
Stine P. Behrend, IT-højskolen (studerende)
Stine Skelbo, Green-Jakobsen A/S
Stine Thøgersen, TDC
Stine Yde, stineyde.dk
Suffía Høj, IT Universitetet (studerende)
Sune Alstrup, IT University of Copenhagen / EYEFACT (studerende)
Sune Elvig, NMP - Network of Music Partners
Sune Erlendsson, SKAT
Sune Jensen, Valtech A/S
Sune Schmidt, Sune Schmidt Industriel Design (studerende)
Susanne Axelsen, Industriel designer
Susanne Bendixen, IT-højskolen, København (studerende)
Susanne Bødker, Datalogisk Institut, Aarhus Universitet
Susanne Flensmark, DONG Energy
Susanne Lindholm
Susanne Salbo,
Susanne Tryde, Danske Bank
Susanne Windfeld Olsen, Microsoft Business Solutions
Susan Wiingaard, Free Lance
Susette Gam, GE Money Bank
Sven Bastrup,
Svend Aage Svenstrup, KMD
Svend Frydenlund, Netcompany (studerende)
Svend Mailand, Netmester A/S
Svend Onø, Onø Design
Tabita Enig, Systematic Software Engineering A/S
Tania Biil Petersen, NNIT A/S
Tanja Belinda Andersen, IT-Universitetet (studerende)
Tanja Thøgersen, Ph.d.søgende: wayfinding i hospitaler (studerende)
Tariq Osman Andersen, IT Universitetet i København (studerende)
Teresa Schilder-Knudsen, Creuna
Thea Boje Jensen, Aarhus Universitet (studerende)
Thøger Lyme, Visility Aps
Thomas A. K. Kjær, Aarhus Universitet - Informationsvidenskab (studerende)
Thomas Angermann, IT-Universitetet (studerende)
Thomas Binder, Center for Designforskning, Kunstakademiets Arkitektskole
Thomas Bo Jensen, www.hmi-know-how.dk
Thomas Bove, Volvo Car Corporation - User Experience Competence Center
Thomas Chamberlain, Roskilde Universitetscenter (studerende)
Thomas Christensen, thomaschristensen.com aps
Thomas Fabian Delman, Kollision ApS
Thomas Falkeborg, CBS (studerende)
Thomas Hald Frandsen, Iterator ApS
Thomas Harrit, Harrit & Sørensen A/S
Thomas Høegh Stigsen, CSC ScandiHealth
Thomas Holst, IT-Universitet (studerende)
Thomas Koester, FORCE Technology & Århus Universitet
Thomas Krogh Hansen, Agrotech A/S
Thomas Lønbæk, IT-Universitetet i København (studerende)
Thomas Madsen-Mygdal, Unitedminds
Thomas Ø. Christensen, SONOFON
Thomas Ølund Høgild, IT-Universitet i København (studerende)
Thomas Ørgaard Larsen, www.thequark.dk , www.webhouse.dk
Thomas Rohr Harrebye, NetDesign A/S
Thomas Rosendahl, IBM Public Sector
Thomas Schultz, SAS Institute
Thomas Seyfarth, sundhed.dk
Thomas Skovgaard, Krogårdskolen (studerende)
Thomas Visby Snitker, SnitkerGroup
Thomas von Bruhn Hinné, Proadvisor Gruppen A/S
Thomas Warnsholdt, Folkekirkens Nødhjælp
Thorbjørn Fridahl, Pallas Informatik A/S
Thorbjørn König, thorbjørn
Thore Fogh Johansen, Brugertest.nu
Thorkild Hansen, Bekker-Hansen
Thyge Peter Lauritzen, Københavns Universitet
Tilde Plambech, Wunderman
Tina Berg Laursen, Vestas Wind Systems A/S
Tina Berthelsen, Oticon A/S
Tina Ellegaard Jakobsen, Copenux (studerende)
Tina Foldberg Andersen, fsb
Tina Haahr, Dwarf
Tina Nielsen, Helsingør Kommune
Tina Østergaard Kahn, Greve Bibliotek
Tina Øvad Pedersen, Radiometer Medical (studerende)
Tina Rosholm, Århus Universitet (studerende)
Tina Siig, NDS (studerende)
Tina Skjærbæk Søeborg, IT-Universitetet i København (studerende)
Tine Goodstein, Danske Bank
Tine Markvad Vind, LEGO System A/S, Online Communications
Tine Rasborg, Wunderman
Tine Sørensen, Vilstrup Synovate
Tine Valentin Lund, ETI A/S
Tobias H. Michaelsen, Capgemini Danmark A/S
Tobias Toft, DTU (studerende)
Tobias Uldall-Espersen, Media-now.dk
Toke Frostholm
Tomas Sokoler, ITU
Tom Hede Markussen, 2C A/S
Tonny Pettersson, Groubee
Tony Gjerlufsen, Computer Science Dept., Aarhus University
Torben Heikel Vinther, Københavns Amt
Torben Mortensen, Århus Universitet (studerende)
Torben Rybner, Ziberex
Torben Skov Hansen,
Torkil Clemmensen, Institut for IT Management, Handelshøjskolen i København
Tove Rosenbom, Oticon A/S
Trine Falbe Larsen, NoMA - Nordic Multimedia Academy
Trine Holst, Creuna
Trine Koch-Nielsen
Trine Larsen, :O)
Trine Madsen, TRINE MADSEN/Internet/design/kommunikation
Trine Ørnstrup, Ledernes Hovedorganisation
Trine Plambech, Mobile People
Trine Rahbek, Moletjavsen
Troels D. Bruun, Sauer-Danfoss
Troels Degn Johansson, IT-Højskolen
Troels Skjelbo, YouSee
Tue Haste Andersen, mobilePeople A/S
Tue Holmgaard, AUTOROLA SYSTEM SOLUTIONS ApS
Ture Gjørup, Aarhus Universitet (studerende)
Tu-Trinh Ma,
Uffe Winther, Realkreditrådet
Ulla Hald
Ulla Rasmussen, BRFkredit
Ulla Tønner, tonner
Ulrik Christensen, (studerende)
Ulrik Hartmann Gade, Freelance UX'er
Ulrik Kold, Danske Bank
Ulrik Trenckner, Bluegarden A/S
Vagn Hansen, Syddansk Universitet (studerende)
Vanja Johannisson, FOSS Analytical
Vibeke Eva Ottesen, IT-Universitetet (studerende)
Vibeke Luk, Sundhed.dk
Vibeke Lynderup, Schneider Electric Denmark
Vibeke Søderhamn, IT-Universitetet
Vicki Sørensen, Danfoss Drives A/S - Mads Clausen Instituttet
Viki Ølgod Frandsen
Viola Samuelsen, IO Interactive A/S
Vivian Bille Rasmussen, TDC Online
Wendy Gunn, Mads Clausen Institute of Product Innovation
Werner Sperschneider, Videncenter for Innovation og Forskning, Region Hovedstaden
Willi Wu, København Universitet (studerende)
Yassin Khedri, IT-Universitet (studerende)
Yutaka Yoshinaka, DTU, IPL
Zoe Skovgaard Asta, Danmarks Biblioteksskole

1213 personer

Medlemsservice
Login for at se e-mail adresser!
E-mail:

Password:

Glemt dit password? Få tilsendt et nyt password!