Forside -> Medlemskab -> Liste over interesserede

Liste over interesserede

Sorteret efter fornavn | efternavn | virksomhed

Adam Heleniak
Anders Schrøder
Anette Zobbe
Anker Helms Jørgensen
Ashu Conrad
Astrid Søndergaard
Birgit Fabius
Bolette Obbekær
Camilla Just (studerende)
Cathrine Lippert
Christian Schousbo
Christina Gadegaard
Claus Witfelt
Dina Friis Jensen (studerende)
Emely Amlong
Erik Christensen (studerende)
Flemming Sørensen
Georg Strom
Gitte Rosenqvist Larsen
Hanna Skjønning
Hans Krüger
Irene Larsen
Jakob de Lemos
Jan Nygaard
Jari Bøg Larsen
Jens Sandberg Madsen
Jesper Jørgensen
Jonna Rahbek Christensen
Julie Byskov Gade
Karen Zabel Ellehauge
Katja Løvgreen
Lars Blomgren Andersen
Lars Wiedemann
Lene Engholst
Louise Hemmed Jørgensen (studerende)
Majken Vildrik Thougaard
Margrét Eva Árnadóttir
Mette Jellum
Michael Hammel
Noha Alhashemy (studerende)
Rasmus Leth Jørnø
Sanne Thomsen
Simon Engelbrecht
Steffen Kramer Valsted
Steffen Winther (studerende)
Stig Møller Carlsen
Susanne Salbo
Susan Wiingaard
Sven Bastrup
Svend Mailand
Torben Skov Hansen
Tu-Trinh Ma
Ulrik Brøndum
Ulrik Christensen (studerende)
Viki Ølgod Frandsen
Werner Sperschneider

1508

Lisbeth Rinda Torp Christensen

1508 A/S

Line Rix
Peter Risborg
Stine Carina Loud

1902 Software Development Corporation

Peter Skouhus

2C A/S

Tom Hede Markussen

3PART A/S

Klaus Lauritsen

4ben

Malene Erkmann (studerende)

Aalborg universitet

Anders Kalsgaard Møller (studerende)
Maria Hartman Nielsen (studerende)

Aalborg Universitet

Anders Høgh Hansen (studerende)
Andreas Winkel Sigsgaard (studerende)
Anne Marie Kanstrup
Birgit Nøhr
Dimitrios Raptis
Evelina Mihailova (studerende)
Gry Thomsen (studerende)
Jeni Paay
Jesper Kjeldskov
Jonatan Riber Andersen (studerende)
Julie Torpegaard (studerende)
Julie Vibæk Albertsen (studerende)
Kasper Stæhr Hornbek (studerende)
Line Michelsen (studerende)
Louise Skjoldborg Lessél (studerende)
Marianne Georgsen
Marianne Lykke
Markus Löchtefeld
Mathias Mygind Jensen (studerende)
Mette Dauer Semey
Morten Holst (studerende)
Morten Lund (studerende)
Panagiota Vangeli (studerende)
Peter Vistisen (studerende)
Rikke Hagensby Jensen
Ulrik Stoch Jensen (studerende)

Aalborg Universitet - Bornoe.org

Nis Bornø

Aalborg Universitet, Institut for Datalogi

Jan Stage

Aalborg Universitet, Institut for Kommunikation

Jørgen Albretsen

Aalborg University

Lukas Leer Bysted (studerende)
Mudassar Hanif (studerende)
Nicklas Lind (studerende)

Aalbrog Uni, Institut for Komm.

Pirkko Raudaskoski

Aarhus Arkitektskole

Mie Nørgaard

Aarhus Universitet

Anders Kirkeby (studerende)
Julie Dall Andersen (studerende)
Mads Ronald Dahl
Martin Brynskov
Mette Hansen
Nikolaj Riis Josephsen (studerende)
Peter Lyle
Rasmus Enø Pedersen (studerende)
Rosita Ahmadian (studerende)
Stefan Wagner (studerende)
Thea Boje Jensen (studerende)
Ture Gjørup (studerende)
Villads Claes Olesen (studerende)

Aarhus Universitet, Herning

Henning Slavensky

Aarhus Universitet - Informationsvidenskab

Thomas A. K. Kjær (studerende)

Aarhus Universitet, Institut for Datalogi

Olav W. Bertelsen

Aarhus University

Eve Hoggan

Aarhus University, Computer Science Dept.

Erik Grönvall

AAU

Jonas Dinesen (studerende)
Lars Heyckendorff Lilholt (studerende)

AAU/CPH

Bea V. Gustafson (studerende)
Camilla Andersen (studerende)

AAU/ institut for kommunikation og psykologi

Pernille V. K. Andersen

AAU-København, Department of Architecture, Design & Media Technology

Daniel Overholt

Acano

Charlotte Branth Claussen

A Close Shave Aps. Tidligere Electronic Arts(5 år) Nintendo(2 år) Fastpartner.com(1 år), Proventum(6 år)

Jess René Gertsen

ACURE, An IBM Company

Henrik Olsen

Adapt A/S

Carsten Antonisen
Casper Juel
Christian Borup
Elin Linding Jørgensen (studerende)
Frank Hansen
Heidi Mønnike Jørgensen
Janne Bjørsted
Kenan Christensen
Kresten Finsen Wiingaard
Mathias Giovanni Møller
Max Andersen (studerende)
Nanna Gelineck
Niklas Boe Allingbjerg
Pia Wullf
Rikke Frelle
Süleyman Öcal

Adapt Mobile Aps

Mette B. Pedersen

Addition

Frederik Philipsen Schlosser

Advice

Rasmus Rune Larsen

Advice A/S

Claus Dan Pedersen
Nina Marie Opresnik Juliussen (studerende)

Advice Digital

Birgitte Raben
Christian Veigaard
Maria Køhnke
Niels Mølbjerg Lund Pedersen
René Clausen Nielsen

Ægyptisk Web Design

Elin Rand Nielsen

Afdeling 18

Søren Sprogø

Agillic

Bo Reenberg

Agrotech A/S

Thomas Krogh Hansen

Abilitor

Henrik Hansen

Compent

Jeppe Basse

Media-now.dk

Tobias Uldall-Espersen

oleg.dk - ekspertvurdering.dk - conversionBoost.dk

Ole Gregersen

Alexandra Instituttet

Peter Carstensen

Allerød Bibliotek

Betina Nakel Andersen

Alm. Brand

Niels Andersen
Pernille Bejerholm Madsen

Alm. Brand e-commerce

Andreas Meier

Alm.Brand Forsikring

Iben Demant Bengtsson

A.P. Møller - Maersk

Rikke von Jessen

A.P. Møller - Mærsk A/S

Peter Nissen

Arbejdssøgende

Maiken Søltoft

Århus Universitet

Berit Kjærside (studerende)
Ditte Hvas Mortensen (studerende)
Mads Fink (studerende)
Mikkel Højbjerg (studerende)
Niels Fibæk Bertel (studerende)
Tina Rosholm (studerende)
Torben Mortensen (studerende)

Århus Universitet, Digitalt Design

Katrine K. Fischer (studerende)

Arkitekskolen Aarhus, afd. ID

Peter Christian Grønfeldt (studerende)

Arkitekskolen Aarhus Biblioteket

Annette Graae (studerende)

Arkitektskolen Aarhus

Aviaja Borup Lynggaard

Arkitektskolen i Århus

Peter Gall Krogh

Arkitektskolen i Århus afd. for industrielt design

Camilla Waldstrøm (studerende)

Articuator Kommunikation

Christian Hjulmand

Artnode

Mogens Jacobsen

Astrup Consulting

Jan Astrup (studerende)

ASYM APS

Anders Dinsen

Atchik-Realtime

Camilla Dahle

Atkins Danmark GIS og IT

Sofie Gjedde-Simonsen

ATP

Caroline Astrid Bunken

Autobutler

John Parayno (studerende)

Autorola System Solutions

Lars Rytter
Morten Gustafsson

AUTOROLA SYSTEM SOLUTIONS ApS

Jesper Nielsen
Tue Holmgaard

Avedøre Gymnasium & HF

Poul M. Jeppesen

Bang & Olufsen

Frederikke Høvelt

Bang&Olufsen

Sanne Just Tronhus

Bang & Olufsen a/s

Shiran Moser-Nielsen

Bang & Olufsen A/S

Henning Worm
Karsten Moesgaard

Bankdata

Charlotte Jørgensen
Flemming Rubak
Jan Aastrup
Lisbeth Gravesen
Nina Rotne

BBCi

Ida Olsen

BEC

Claus Holm
Louise Skøtt Møller
Martin Baeré Pedersen
Tine Grening

Bekker-Hansen

Thorkild Hansen

BellCom Open Source A/S

Erik Gravgaard

Benjamin Media

Anders Toxboe

Berlingske Tidende

Christian Lindstrøm
Jan Gralle

BestBrains Aps

Jesper Thaning

Bexcom

Karin Bendixen

BilBasen ApS

Jakob Jelling

Biomedicinsk Institut

Glennie Fridorff-Jens

BK Medical

Mikael Vestbø

Blok18.dk

Mikkel Sjøberg

Bluegarden A/S

Elise Stanley Brevald
Pernille Ravn
Ulrik Trenckner

BookBibliotekaren.dk

Hanne Biehl Laursen

BØRNEfonden

Pelle Krogh

BRFkredit

Ulla Rasmussen

BRFkredit a/s

Ellen Prior (studerende)

Brugertest.nu

Thore Fogh Johansen

Bysted

Maiken Ann Kjærulff

Capgemini Denmark A/S

Carsten Bakkely

Carmakoma

Sune Depping Jeppesen

CAS A/S

Camilla Bannebjerre Nielsen (studerende)

CASDAR

Niels Helweg

Castle Andersen ApS

Niels Castle (studerende)

CAVI, Aarhus Universitet

Kim Halskov

cBrain A/S

Christian Buch Iversen

CBS

Claus Egholm Nielsen (studerende)
Emilie Grue Baruch (studerende)
Ida Borch
Katrine Rasmussen (studerende)
Majbrit Kragh
Mia S. Christiansen (studerende)
Peter Juel Henrichsen
Thomas Falkeborg (studerende)

CBS - Center for Applied ICT (CAICT)

Nicolas Olsen (studerende)

CBS, Department of IT Management

Kim Normann Andersen

CBS, HCI

Mads Bødker

Center for Designforskning + Danmarks Designskole

Eva Brandt

Center for Designforskning, Kunstakademiets Arkitektskole

Thomas Binder

Center for forbrug.dk - Konkurrence- og Forbrugerstyrelsen

Camilla Bruun Jakobsen

Center for IT

Simone Finne Nielsen

Center for IT Innovation, University of Copenhagen

Finn Kensing

Center for IT, Medico og Telefoni, Region Hovedstaden

Betina Rangstrup (studerende)

Certified Social

Lori Webb

CGI Danmark A/S

Thomas Bentzen

Chr. Hansen

Mikael Holm Møller

ChrisBasBiz

Christian Bastlund

Chrisper Economy

Alette Holmberg-Nielsen

Christina Dyrberg

Christina Dyrberg

CIID/DKDS

Nina B. N. Christoffersen (studerende)

CINT. Region Hovedstaden

Jan Christiansen

CLC bio

Søren Mønsted

Clever & Clown

Lasse Hall

click-a-site A/S

Michael Zonkjer

CMI på AAU Copenhagen

Lene Sørensen

Cobham SATCOM (Thrane & Thrane)

Ulrike Forsberg

CODEO A/S

André Just Vedgren

Collaboraid ApS

Lars Pind

Coloplast

Siff Lohse

Compara A/S

Rolf Pedersen

Compent.dk

Martin Jespersen

ComputerCamp a/s

Gunnar Langemark

Congin.com

Rasmus Precht (studerende)

Conscius Finance A/S

Claus Methmann Christensen

Context A/S

Martin Pihl Jensen

ContextCph

Mia Mourier

Copenhagen Business Academy

Morten Rold

Copenhagen Business School

Janni Nielsen
Joakim Kromann Rasmussen (studerende)
Mark Jensen (studerende)
Ravi Vatrapu
Søren Gantov Frølunde (studerende)

Copenhagen Business School, Department of IT Management

Gitte Skou Petersen (studerende)

Copenhagen Institute of Interaction Design

Jamie Allen

Copenhagen School of Design and Thecnology

Anja Friis (studerende)

Copenux

Tina Ellegaard Jakobsen (studerende)

Corbiz A/S

Henrik Bloch
Kenneth Nielsen

COWI

Lars Sønderby

Craftwork

Martin Hauballe Sinding

Creuna

Anders Nøhr Holmstrøm
Jarl Kjærbøll
Riem Zouzou
Søren Cosmus

Creuna Danmark

Flemming van Heugten
Morten Tjerrild Steinbach

Creuna Danmark A/S

Jane Mejdahl
Søren Jakobsen

Crossroads Copenhagen

Per Gregersen

CSC Danmark A/S

Joacim Jeppesen
Mikkel Noe-Nygaard

CSC ScandiHealth

Thomas Høegh Stigsen

Cubizz A/S

Søren Rune Hessle

CustomerSense

Benjamin Gundgaard

Daman

Christian Friis Clemmensen (studerende)

DAMCO A/S

Lone Lambert Jensen

Danfoss

Michael Iversen

Danfoss A/S

Kirsten Bagger

Danfoss Drives A/S

Nina Wetcke

Danfoss Drives A/S - Mads Clausen Instituttet

Vicki Sørensen

Danfoss Drives, Gråsten

Michael Sørensen

Danica Biomedical

Ole Lauridsen

Danmarks Biblioteksskole

Birger Larsen
Bo Ingemann (studerende)
Engel Kristine Gjøderum Gade (studerende)
Eva Brit Nårstad (studerende)
Haakon Lund
Jette Hyldegård
Mette-Line Jakobsen (studerende)
Nina Kragesteen (studerende)
Sabine Fischer
Sean Bendtsen Powell (studerende)
Zoe Skovgaard Asta

Danmarks Designskole

Josef Kjærgaard (studerende)

Danmarks Pædagogiske Bibliotek

Ane Hyldegaard Jensen

Danmarks Pædagogiske Universitetsskole, Aarhus Universitet

Bent B. Andresen

Danmarks Radio og Københavns Universitet

Jacob Funch (studerende)

Danmarks Statistik

Lise Stahl Jacobsen
Pia Thomsen
Sigge Stenild

Danmarks Tekniske Universitet

John Paulin Hansen
Kjeld Schmidt
Mette Gere (studerende)
Nima Zandi (studerende)

Danske Bank

Anders C. Østergaard
Anders Mikkelsen
Bjarke Daugaard
Bo Thomassen
Camilla Christensen
Christina Fuglsang
Joan Jensen
Karsten Hansen
Kasper Willemann
Lars Thostrup
Michael Vestergaard
Susanne Tryde
Ulrik Kold

Danske Bank - Retail e-Banking

Berith L. Andersen

Dansk Management Forum - Syddansk Universitet, Virksomhedsledelse

Steven Verjans

Dansk Retursystem A/S

Johann Baumann

Dansk Supermarked

Mathies Jespersen

Datalogi, Københavns Universitet

Christian Collin Bjerre (studerende)

Datalogisk Institut, Aarhus Universitet

Karen Johanne Kortbek (studerende)
Susanne Bødker

Datalogisk Institut, Århus Universitet

Clemens Nylandsted Klokmose (studerende)
Klaus Marius Hansen
Marianne Graves Petersen

Datalogisk Institut Københavns Universitet

Steen Nordsmark Pedersen (studerende)

DBC as

Marianne Dybkjær

DELTA

Mikkel Leth Olsen
Mikkel Otte

Den Grafiske Højskole

Niels Heie
Stig Møller Hansen

Department of Computer Science, Aalborg University

Anders Bruun

DesignCo

Klaus Bjerager

Design Factory Aps

David Frese

Designpsykologi

Rune Nørager

Designseminariet

Rasmus Vind Ludvigsen (studerende)

Det Kongelige Bibliotek DIS

Karen Marie Iversen

Det Kongelige Bibliotek, København

Anders Conrad

DGI-byen

Rikke Søborg

DialogDesign

Rolf Molich

Dialogical ApS/Comjunit ApS

Morten Borup Harning

Digit

Lars Jessen

Digitaliseringsstyrelsen

Mathilde Holm Hvidt
Rie Graversen
Stine Yde

Digital StoryLab

Nikoline Lohmann

Digitank

Michael Schmidt

DigitasLBi Danmark

Anders Møller Nielsen

DIKU

Daniel Simonsen (studerende)
Mads Yhde (studerende)

DIKU - Københavns Universitet

Jesper Krog (studerende)

DIKU, Københavns Universitet

Christoffer Spang (studerende)

DI – organisation for erhvervslivet

Laura Sidenius Søemod

DIS/PLAY

Joachim Cohn Jacobsen (studerende)

DK-CERT, UNI-C

Christina Nielsen

DocTools

Lene Fredborg

DONG Energy

Camilla Lamuño
Susanne Flensmark
Susanne Krogh-Hansen

dortegro.dk

Dorte Gro (studerende)

DR

Christina Schou Christensen
Nino S. Ag
Sidse Stausholm

DR Design, Digital Design

Peter Højer

DR Medieforskning

Niels Lindberg Christensen (studerende)
Sofie Scheutz

DSB

Jacob Holm Laursen

DSB Informatik

Christina Karlsson
Rune Abrahamsson

DSB Uddannelse

Lotte Engelund

DTU

Anne Carstensen (studerende)
Christian Liljedahl (studerende)
David Bonde (studerende)
Flemming Hedegaard
Hans Christian Schubell (studerende)
Imran Rafique (studerende)
Jonas Giannini (studerende)
Madou Justin Kouassi-Zessia (studerende)
Mikkel Proschowsky (studerende)
Stine Søndergaard (studerende)
Tobias Toft (studerende)

DTU Compute

Jakob Eg Larsen

DTU Compute & Eriksholm Research Centre

Benjamin Johansen (studerende)

DTU Diplom, Proces & Innovation

Michael Schaumburg

DTU, IPL

Yutaka Yoshinaka

DTU Management Engineering Dept.

Henning Boje Andersen

DTU MAN, Design & Innovation

Bettina Hauge

Dwarf

Tina Haahr

Dwarf A/S

Tobias Støier

Dyrup A/S

Sara Redin

E-conomic

Katrine Bech Pedersen

EDC

Laurs Schifter

EDC Sekretariatet

Philip Holst

Edutasia A/S

Thomas von Bruhn Hinné

EG a/s

Mads Ringblom Knudsen

EG A/S

Elin Irene Krog Hansen
Rasmus Jakobsen

Eksponent

Jacob Svarre

Eksponent A/S

Nicklas Herholdt

eLearningLab, Inst. f. Kommunikation, Aalborg Universitet

Ellen Christiansen

Enalyzer, København

Simon Billetorp

Eniro A/S

Anders Lund

Enteraction

Palle Frank Jensen

Erhvervsakademi Aarhus

Jeanne Bødker Nissen

Erhvervs- og Byggestyrelsen

Bettine V. Christiansen
Christian P. Roesdahl
Madeleine de Mare

Erhvervs- og Selskabsstyrelsen

Mimi Pave Musgrove

Erhvervsstyrelsen

Charlotte Simmelhack
Dave Müller
Julie Carlslund
Regine Johanne Kjems

Eriksholm Research Centre, Oticon A/S

Niels Søgaard Jensen

ETI A/S

Christian Schultz
Michael Bach Pedersen
Nikolaj Kolbe
Tine Valentin Lund

Euroinvestor A/S

Flávia Souza

Exerp

Mikkel Rønne Jakobsen

Fagkommunikation ApS

Bjørn Axelsen

FDM travel

Mette Wold

Ferring Pharmaceuticals

Bettina Fabricius Christensen

Filskov User Research

Steen Filskov Andersen

Finanshuset I Fredensborg

Mikael Thomsen

Finanssektorens Uddannelsescenter

Anni Thisted

Flora IT Aps / Københavns Universitet

Jan Flora (studerende)

FLSmidth Automation

Kate E. K. Thomsen

FLSmidth & Co. A/S

Jesper B. Larsen

FOA

Anette Rosholm
Richard Holst

FOA - Fag og Arbejde

Kim Skovby Klindt

FOA (Forbundet af Offentlige Ansatte)

Lise V. Larsen

Folkekirkens Nødhjælp

Anne Kristine Erhardsen
Thomas Warnsholdt

FORCE Technology & Århus Universitet

Thomas Koester

Foreningen u-land.dk

Sanne Lehmann

Forskningsprogrammet for Medier og IT i et læringsperspektiv, Institut for Curriculumforskning, DPU

Lisa Gjedde

FOSS Analytical

Vanja Johannisson

Framfab

Christian Weinreich
Maria Frimodt
Simon Ryhede (studerende)

Framfab A/S

Anders Møller
Daniel Sutherland (studerende)

Frederiksberg Kommune, Digital Forvaltning

Gitte Reitz Jørgensen

Freelance UX'er

Ulrik Hartmann Gade

Freelance UX Konsulent

Majken Rømer

Freelance UX- og eyetrackingkonsulent

Lena Egede Frederiksen

Freelance UX/UI designer

Jes Carlskov

fsb

Tina Foldberg Andersen

FSBbolig

Jan Krog Henningsen

FTF-A

Marc Dechow

Fullrate

Mikkel Hansen

Gaffa

Annie Agerbek

Gefion Gymnasium

Mikkel Fog Päevatalu (studerende)

Gekko Graphic

Charlotte Lund Nielsen

Ghisler Communication

Jakob Ghisler

GN Hearing A/S

Benedikte Bendtsen
Mette Damsgaard

GN Netcom

Ditte Flamsholt

GN Netcom A/S

Helle Mortensen
Lisa Rørbæk Kamstrup
Steffen Damkjær Hansen

GN ReSound

Nadia Lauridsen

GN ReSound a/s

Lotte Hernvig

GN ReSound A/S

Brent C. Kirkwood

grabIT media - www.grabit.dk

Jan Mikael Granner

Green-Jakobsen A/S

Stine Skelbo

Greve Bibliotek

Tina Østergaard Kahn

Groubee

Tonny Pettersson

Grundfos management a/s

Ole Lysgaard

Gyldendal

Helene Lollike Bull

Hairtools ApS

Brian Høj Andersen

Halbye Kaag JWT

Rasmus Sanko

Handelshøjskolen København

Dorte Bøjstrup (studerende)

Harrit & Sørensen A/S

Nicolai Sørensen
Thomas Harrit

Haskoli Islands / University of Iceland

Ebba Hvannberg

HeadFitted ApS

Anne Toft
Mikkel Thormod

head in sky

Kasper Garnæs

Helle Folden

Helle Folden Jensen

hellemartens.com

Helle Martens

Hello Group

Peter Svarre

Helsingør Kommune

Tina Nielsen

Helsingørs Kommunes Biblioteker

Gitte Andersen

HHK / DIKU

Frederik Raabye (studerende)

Hi3G

Sidsel Andersen

HitKit ApS

Mathilde Schytz Juul

HitKit ApS.

Dan Lings

Hjerteforeningen

Kim Schilling
Mads Orry

HOUNÖ A/S

Hans Harbeck

Hovedstadens Udviklingsråd

Christophe Emmanuel Fieschi

HuEx

Henrik Svensson

Humanistisk Datalogi, Aalborg Universitet

Nikolaj Dam Østergaard (studerende)

HvidovreBibliotekerne

Tina Skjærbæk Søeborg

IBA

Tina Østergaard Filsø

IBA Erhvervsakademi Kolding

Malene Patsche Kjeldsen

IBM

Britta Binning
Daniel Brown

IBM Danmark

Henning Skov

IBM Danmark, WebSphere Services

Niels Agersnap

IBM Public Sector

Thomas Rosendahl

IIH Nordic A/S

Peder Rudbeck

IIT-Universitetet i København

Pernille Bjørn

Ikast Handelsskole

Leif Kloster

IKS, DTU

Claus Allan Christensen (studerende)

Image Metrology ApS

Niels Børup

IMPACT

Helle Jensen

Improve Consult

Mads Christiansen

Incendo

Kim Forum Jacobsen

Inceptio ApS

Robert Knudsen

Industriel designer

Susanne Axelsen

Industriens Pension

Helle Merete Nielsen
Merete Gade
Olof Bergvall

Infoark

Stig Andersen

Informations- & Medievidenskab, Aarhus Universitet

Christian Dindler (studerende)

Informations- og Medievidenskab, Aarhus Universitet

Lasse Damgaard (studerende)

Informationsvidenskab, Århus Universitet

Arne Kjær

Ingeniørhøjskolen i København

Henrik Kold Mikkelsen

Inst. for Informatik og Matem. Modellering, DTU

Christian Gram

Institut for Antropologi, Københavns Universitet

Andreas Lloyd (studerende)

Institut for datalogi, Aalborg Univeristet

Mikael B. Skov

Institut for Didaktik

Rikke N. Ørngreen

Institut for Film og Medievidenskab, Københavns Universitet

Kjetil Sandvik

Institut for Informations og Medievidenskab, Århus Universitet

Ole Sejer Iversen

Institut for Informations- og Medievidenskab v. Århus Universitet

Rune Veerasawmy

Institut for IT Management, Handelshøjskolen i København

Torkil Clemmensen

Institut for Kommunikation, Aalborg Universitet

Ann Bygholm

Institut for kommunikation, Ålborg Universitet

Johan Trettvik

Institut for Psykologi, Københavns Universitet

Søren Kyllingsbæk

interaktionsdesigner.dk

Kenneth Kammersgaard

Interfazes A/S

Anja Thrane

Internet Intelligence House - IIH Nordic

Steen Rasmussen

invokers A/S

Lone Ørum

Is it a bird

Pernille Have

IS IT A BIRD

Line Groes
Søren Højland Boesen

IT-Branchen

Sif Neldeborg

Iterator ApS

Thomas Hald Frandsen

IT-højskolen

Lene Maria Ramløse (studerende)
Maj-Britt Kozlovski (studerende)
Stine P. Behrend (studerende)

IT Højskolen

Ina Kristensen (studerende)

IT-Højskolen

Jacques Johansen (studerende)
Signe Brixtofte Nielsen (studerende)
Troels Degn Johansson

IT- Højskolen

Jussi Arstorp (studerende)

IT-højskolen i København

Carsten Schmidt (studerende)
Dorte Caroline Knudsen (studerende)
Jan Pries-Heje
Kia Skouw Christensen (studerende)

IT-højskolen, København

Susanne Bendixen (studerende)

IT & Kognition, Københavns Universitet

Rune Juul Laugesen (studerende)

IT og Telestyrelsen

Henriette Eskelund

ITST

June Jønsson (studerende)

ITU

Birna Dahl (studerende)
Bodil Christensen (studerende)
Charlotte Pedersen (studerende)
Christoffer Soya
Emil Poulsen (studerende)
Frederik Hølge (studerende)
Helle Winther (studerende)
Hjørdis Murray (studerende)
Jens Hansen (studerende)
Jesper Krogh (studerende)
Karina Andersen
Kristina Bendt (studerende)
Lars Damgaard Nielsen (studerende)
Liselotte Lagerstedt (studerende)
Marie Hansen (studerende)
Marie Terp Christensen (studerende)
Mari Kannelønning
Maya Bigom (studerende)
Mette Holst Pedersen
Michael Grusgaard (studerende)
Pernille Bengtson (studerende)
René Rasmussen (studerende)
Sissel Secher-Nielsen (studerende)
Sophie Eriksen (studerende)
Søren Larsen (studerende)
Søren Vibjerg (studerende)
Tomas Sokoler

IT-U

Ida Marie Toft (studerende)

IT-udvikling, Danske Bank

Lise Wolrath Jørgensen

ITU, Institut for Innovation

Dan Witzner Hansen

It universitet

Luise Friis (studerende)

IT universitet

Anne-Sofie Spangsberg (studerende)

IT Universitet

Mikkel Berentsen Jensen (studerende)
Niklas Petzke (studerende)

IT-Universitet

Lene Bøttiger (studerende)
Thomas Holst (studerende)
Yassin Khedri (studerende)

It-universitetet

Charlotte Højgaard Jessen (studerende)
Stine Balthazar (studerende)

IT universitetet

Anne Branderup (studerende)
Lone Malmborg

IT-universitetet

Anja Pedersen (studerende)
Anna Blomster Odoom (studerende)
Lotte Lund Larsen (studerende)
Sara Bengtsson (studerende)
Signe Louise Yndigegn (studerende)
Steffen Hviid Trier (studerende)

IT Universitetet

Bo Priisholm (studerende)
Christina Krogh Johansen (studerende)
Jakob E. Bardram
Jakob Schantz (studerende)
Jens Christoffersen (studerende)
Jens Lund Møller (studerende)
Jeppe Boutrup (studerende)
Lene Nielsen
Line Cecilie Barfod (studerende)
Marie-Louise Salomon (studerende)
Morten Sarring (studerende)
Naja Årosin Laursen (studerende)
Rasmus Eskild Jensen
Simone Marie Okholm Hansen (studerende)
Suffía Høj (studerende)

IT-Universitetet

Anette Kreutzberg
Aukse Hansen (studerende)
Camilla Jakobsen (studerende)
Dixi Louise Henriksen
Jakob Kosteljanetz (studerende)
Janus Djurhuus Rose (studerende)
Kirsten Tønnesen (studerende)
Kristina Rørbæk (studerende)
Lars Nyberg (studerende)
Louise Torntoft Jensen (studerende)
Lydia Dahl Klit (studerende)
Mads Kloch Korsholm (studerende)
Magnus Løvendal Bendtsen (studerende)
Maiken Leitao (studerende)
Maj-Britt Mortensen (studerende)
Ninna Gandrup (studerende)
Sidsel Stubbe Schou (studerende)
Tanja Belinda Andersen (studerende)
Thomas Angermann (studerende)
Vibeke Eva Ottesen (studerende)
Vibeke Søderhamn

IT-universitetet, Digitalt design og kommunition

Magnus Kjøller Lou (studerende)

IT universitetet / GroupM

Tobias Fuglsang (studerende)

IT Universitetet i København

Emilie Møllenbach
Jonas Fritsch
Morten Esbensen
Nina Boulus-Rødje
Raymond Christian Ortiz (studerende)
Tariq Osman Andersen (studerende)

IT-Universitetet i København

Aisha I. Haq (studerende)
Anne Hodal (studerende)
Anni Rander (studerende)
Dan Robert Ekrem (studerende)
Dea Truelsen (studerende)
Elizabeth Würtz (studerende)
Gry Gølnitz Thomsen (studerende)
Jacob Ørstrup Christensen (studerende)
Jesper Aagaard Placing (studerende)
Kenni Odelheim (studerende)
Kim Kragh (studerende)
Kristian Holme Hosbond Poulsen
Lisbeth Klastrup
Louise Barkhuus
Louise Færgemann (studerende)
Louise Kyhl Nørgaard (studerende)
Mads Frost (studerende)
Mejner Olesen
Morten Winther (studerende)
Sara Friberg Busch (studerende)
Søren Lauesen
Thomas Lønbæk (studerende)
Tobias Holm Jensen (studerende)
Trine Viftrup Møller (studerende)

IT-universitetet København

Gry Askaa Moon (studerende)

IT Universitetet, København

Maria Lyskjær Jørgensen (studerende)

IT-Universitetet København

Dirch Cornelsen (studerende)

IT-Universitetet, København

Anna Vallgårda

IT Universitet i København

Jari Due Jessen (studerende)

IT-Universitet i København

Thomas Ølund Høgild (studerende)

IT University

Isabel Fróes

IT University Copenhagen

Lea Schick

IT University of Copenhagen

Henrik Skovsgaard
Juan David Hincapie-Ramos
Morten Bach Jensen

IT University of Copenhagen / EYEFACT

Sune Alstrup (studerende)

Jabra

Peter Mitts

Jabra, GN Netcom

Morten Smidt Proschowsky

Jayway

Kasper Sylvester Hansen

Jubar

Mette Bjødstrup

Jyske Bank

Per Esmann Jensen

K3 - Kunst, Kultur & Kommunikation - Malmø Høgskola

Mette Agger Eriksen

KADK Biblioteket

Søren Peter Mørch

Kamstrup A/S

Hans Erik Sørensen

Kapow Software

Lukas Berg

Karnov Group Danmark A/S

Tobias H. Michaelsen

Katalyse

Jan Chr. Clausen

Kathart Interactive

Isabel Hoffmeyer
Marianne Godskesen

KathArt Interactive

Franz Berliner

KathArt Interactive ApS

Kathrine Chmiel

KEA

Karin Cloos (studerende)
Robert Olvhøj

KEA Digital

Anders Dollerup

Keel Solution

Dánial Hoydal

Klean A/S

Jens Winther Kristensen

KL (Kommunernes Landsforening)

Astrid Starck

KMD

Anette Kristensen
Birte Winther
Birthe Nielsen
Linda Kærhus Passarge
Martine Bøgesgaard
Svend Aage Svenstrup

KMD a/s

Rikke Appelt Aydas

KMD A/S

Mette Jo Ipsen
Rikke Erichsen

KMD/ITU

Line Flensborg Henriksen (studerende)

Københavns Amt

Torben Heikel Vinther

Københavns Erhvervsakademi

Christina Jørgensen (studerende)
Denice Brun (studerende)

Københavns Kommune

Mads Svingholm-Nielsen
Søren Bøge Frederiksen

Københavns kommune, kultur og fritidsforvaltningen

Marit Strømmen

Københavns Kommune, Teknik- og Miljø

Hans Christian Jensen

Københavns Universitet

Anne Mette Thorhauge
Camilla Hougaard Kennedy (studerende)
Erik Frøkjær
Kasper Hornbæk
Laurents Nordentoft
Maritta Norden Guldbrandsen (studerende)
Signe Lehrmann
Signe Lund-Sørensen
Simon Benjamin Kampmann (studerende)
Søren Knudsen
Thyge Peter Lauritzen

København Universitet

Emil Bach Sørensen (studerende)
Jacob Nøddebo (studerende)
Willi Wu (studerende)

Kolding Designskole

Helena C. Levison (studerende)

Kollision ApS

Thomas Fabian Delman

KOMBIT

Jesper Dall-Hansen

KOMBIT A/S

Anders Lorentz Lundell
Camilla Buhr Hansen

Konceptkonsulent.dk

Malin Lindeblad Kadijevic

Koncern IT, Region Hovedstaden

Christian Koerner

Konstellation aps

Christina Krog Madsen

Kony

Alejandro Montenegro

Kort & Matrikelstyrelsen

Bente Steffensen
Jesper Koch

KPMG

Jonas Stumpe (studerende)

Kræftens Bekæmpelse

Hanne Sandvang
Mette Gamborg Bruun
Mette Tandrup Hansen
Tor Øyan

Kraftvaerk

Sarah Mørch Svendsen

Krak

Katrine Hauerslev

Kristensen & Frommelt I/S

Poul Kristensen (studerende)

Krogårdskolen

Thomas Skovgaard (studerende)

KU

Sebastian Stray Jørgensen (studerende)

Kunstakademiets Designskole

Joachim Halse

Lægemiddelstyrelsen

Kit Hyttel

Laerdal Medical

Kjetil Lønne Nilsen

Laerdal Medical AS

Ingunn Anda Haug

Landbrugsraadet

Iben Reither

Lantic Systems A/S

Kristian M. Schneider

LBi

Christina Maria G. Christophersen

Legayo Consulting

Nikolaj Winnes

LEGO

Janne Jul Jensen

LEGO Company

Rafn Ingi Finnsson

LEGO System A/S, Online Communications

Tine Markvad Vind

LeneKarup

Lene Karup

LifeRide Maintec ApS

Nette Schultz

Lindblad Communication

Marcelo Zagal

LJD

Laust Johan Deleuran

Logica

Birgit Voss

Loop UX

Lene Leth Rasmussen

Lucky Tomato

Janus Askø Madsen

LuCreative

Steffen Aunsbjerg

Lyngsoe Systems A/S

Morten Fuglsang Klitgaard

Maconomy A/S

Anders Vogt
Christa Claesson
Martin Gamwell Dawids

Mads Clausen Institute of Product Innovation

Wendy Gunn

Mads Clausen Institute, University of Southern Denmark

Stephan Wensveen

Mads Clausen Instituttet

Dai Zheng
Jacob Buur
Marcelle Stienstra

Mærsk Data

Dorthe Andreassen

Maersk Line IT

Kevin McCarthy

Magistrenes Arbejdsløshedskasse

Hans Jørgen Wulff
Kasper Mølgård

Magnetix

Anders Villadsen
Britt Mathiassen
Caroline Pedersen
Hanne Rost Rasmussen
Karen Syppli Hansen
Pia Hausmann Sebell

Magnus Informatik A/S

Henrik Korsbæk

ManMachine Engineering ApS

Peder Brandt

Manux

Tue Mandrup (studerende)

Martin Swanholm

Martin Swanholm

MCC/RUC

Jesper Kirkeskov (studerende)

Medical Insight

Rasmus Vedel

MEDIQ

Knut Bernstein

METAFOR - interaktiv kommunikation

Pia Jønsson

Microsoft

Anne Gerssen
Jacob Winther Jespersen
Jakob Nielsen
Stephen Giff

Microsoft Business Solution

Erlingur Jonsson

Microsoft Business Solutions

Christian Hagel-Sørensen
Morten Holm-Petersen
Susanne Windfeld Olsen

Miinto

Nikolaj Aalbæk Jensen

MikroGraf as

John Stærk Hansen

Milestone Systems

Hans Roed Mark

MindMakers ApS

Jens Engberg

Mindmill Denmark

Benjamin Aa Nygaard (studerende)

Miracle Projects A/S

Simon Clemen Pedersen

Mita-Teknik

Mikael Frank

Mjølner informatics

Kim Nørskov

Mjølner Informatics A/S

Christina Dencker Orehøj Kjærgaard

Mobile People

Trine Plambech

mobilePeople A/S

Tue Haste Andersen

Mobilethink

Jesper Kaltoft Nielsen

MojoMedia, TDC Group

Morten Jørgensen

Moletjavsen

Trine Rahbek

Motivates

Kristian Bluff

MoviestarPlanet

Radka Yanakieva

Multimedia Information and Signal Processing Section, Institut for Elektroniske Systemer, Aalborg Universitet

Lars Bo Larsen

Multimediedesigner Odense

Daniel Schmidt (studerende)

Multimediestudiet ApS

Lars Berger

Münzberg

Rogert Münzberg

Napatech

Peter Ring

Nationalmuseet

Stine Netman

NAVIAIR, Flyvesikringstjenesten

Peter Windum

NDS

Camilla Pedersen
Tina Siig (studerende)

Netcompany

Svend Frydenlund (studerende)

Netcompany A/S

Rune Trusell

NetDesign A/S

Thomas Rohr Harrebye

NetLife Research AS, Norge

Eidar Grande Vollan
Even Risbakken
Jostein Magnussen

Netmester

Peter S. Brandt

Netmester A/S

Helene Løchen Stenrud

NETMINERS

Christian Vermehren

New Nordic Media

Siri Drachmann

Nine A/S

Jesper Rønn-Jensen

NMP - Network of Music Partners

Sune Elvig

NNIT A/S

Anne Pia Bjerg Overbeck
Christian Monrad Nielsen
Dorte Haugaard
Johan Lynnerup
Laila Jensen
Louise Baunsgaard Koch
Marianne Gotfredsen
Morten Max Andersen
Nanna Lund
Søren Neergaard Olsen
Tania Biil Petersen

NNIT/solos

Jakob Bruhns

Nokia

Sofie Hartvig Widding

Nokia Denmark

Jesper Nolhage

NoMA - Nordic Multimedia Academy

Trine Falbe Larsen

Nordea

Lisbeth Olsson Lundbye
Loba van Heugten
Marianne Østergaard Christensen

Nordea Bank Danmark A/S

Philippe Roy

Nordea Liv og Pension

Karen Bonnis

Nordisk Film Direct

Nicoline Davidsen

Nord-KAP

Lars Ole Larsen

Nørre Gymnasium

Eva Bøgvad Pedersen (studerende)

NORRIQ

Arild Garde
Heine Virenfeldt Kristensen
Mikkel Høst
René Kenneth Larsen

Novasol

Julie Boesen

Novicell ApS

Emil Rasmussen

Novo Nordisk

Jesper Peter Windum

Novo Nordisk A/S

Brian Michels
Dorte Jensen
Henning Gråskov
Simon Munch Pedersen

Novo Nordisk IT A/S

Hanne Madsen Harmsen

Novozymes A/S

Kjeld Bagge

No Zebra

Dennis Søberg Vinther

Nykredit

Pernille Nystrøm

Nykredit Koncernudvikling og IT, Internet

Kristian T. Sørensen

Nykredit Realkredit A/S

Mette Ditzel

:O)

Trine Larsen

Obrigado ApS

Bo Juni
Klaus Ibsen Bloch

Odense Technical College

Lars Bojen Nielsen

Odense Tekniske Skole

Erik Østergaard

OECD Halden Reactor Project

Ann Britt Skjerve

Ofir.dk

Emma-Catrine Hviid

OgilvyOne

Christian Ørsted

OK a.m.b.a.

Jesper Just

oktopus

Kirsten Grønborg

OMHU

Hans-Ulrik Grunth

One.com

Christian Colding
Dana Maria Popa
Ingeborg K. Skjæveland

Onø Design

Svend Onø

Øresunddirekt

Vita Thomsen

Ørskov Gruppen

Henrik Fosgerau

Oticon A/S

Jens T. Balslev
Tove Rosenbom

Otto Vinter, Software Engineering Mentor

Otto Vinter

PCH Engineering

Morten Kvistgaard

PC World, IDG

Lars Jacobsen

PenSam

Charlotte Mørch Jensen

Peytz & Co

Johan Stockmarr

PFA

Karina Cecilie Møller

PFA Pension

Lene Byskov

PFA Pension A/S

Vicki Svale

Pfizer

Julia Kulgavchuk

Ph.d.søgende: wayfinding i hospitaler

Tanja Thøgersen (studerende)

PIXmedia / FIH Erhvervsbank

Peter Graversen

PKA

Heidi Marie Torm

Play IT Sound ApS

Jonas Gam

Pointech

Nabila Hejazi

Praktisk IT

Birthe Lauridsen

PRC (Peter Ring Consultants)

Peter Ring

PrivacyTree

Kristina Daniliauskaite

Prolog Development Center A/S

Hans Dybkjær

Prolog Development Center (PDC)

Søren Rindal Nielsen

Prosa

Kurt Westh Nielsen

Psykologisk Institut, Aarhus Universitet & MR-Forskningscentret, Aarhus Universitets Hospital

Klaus Bærentsen

Psykologisk Institut, Århus Universitet

Bo T. Christensen

Radiometer Medical

Halina Tomaszewska
Lars Bøgner
Tina Øvad Pedersen (studerende)

Radiometer Medical Aps.

Annabeth Garvold

Radiometer Medical ApS

Lise Broskov Nielsen
Morten Purup Andersen
Nina Pytter Laursen

Rambøll

Helene Madsen

Rambøll Informatik A/S

Kim Tonboe Jacobsen

RAMBØLL Informatik A/S

Ann Hagström

Realkredit Danmark

Hanne Glenhøj Castrone

Realkreditrådet

Uffe Winther

Region Hovedstaden, Center for It, Medico og Telemedicin

Susette Gam

Region Hovedstaden It, Medico og Telefoni

Sanne Jensen

Region Hovedstadens Enhed for Forskning og Innovation

Johnny Damkjær Grenzlikovski

Region Hovedstadens Psykiatri, PC Stolpegård

Morten Fenger

RelationshusetGekko og IT Universitetet

Sigurd Trolle Gronemann

ReSound A/S

Camilla Just Holm

Ribergård & Munk communication design

Ole Munk

Rigspolitiet

Gunver Gjetting
Nina Holm
Susanne Frededahl Larsen

Roletailors.com

Sisser Wichmann

Roskilde Universitet

Magnus Hansen

Roskilde Universitetscenter

Anders Tvegaard
Bjørn Laursen
Keld Bødker
Kenneth Hansen
Morten Hertzum
Ole Kristensen
Robin Cheesman
Simon Heilesen

Roskilde University

Jesper Simonsen

Rumfang + Triptico

Hanne Beier Sørensen

SameSystem

Marcel Wolf

SAP Danmark

Christian Staalby

SAS Institute, Development

Ronan Martin

Sauer-Danfoss

Troels D. Bruun

Saxo Bank

Ian Semey

Scalepoint

Olga Vasiuk
Tine Frimodt Hansen

Scan·Jour A/S

Dennis Petersen

Schneider Electric Denmark

Vibeke Lynderup

SDC

Sascha Lynge

SDU - Kolding

Bjørn B. Nørgaard (studerende)

SDU, Medievidenskab

Jannick Kirk Sørensen

SDU - Odense Universitet

Karsten Boye Rasmussen

SDU, Samfundsvidenskabeligt Fakultet

Anders Haug

Secoya

René Dalsgaard Larsen

selvstændig

Søren Thing Pedersen

Sensus ApS

Lars Ballieu Christensen

Senux

Mads Rosenkrands Olsen

Shift

Kim Johannesen

Siemens Wind Power

Lars Markussen

Silkeborg Bibliotek

Jørgen Høst
Karen Thomsen

Silkeborg kommune

Jonas Linde Mikkelsen

SimCorp

Karen Mardahl

Simcorp.com

Jane Eriksson Dahl

SiriusIT

Gary Hayes

Sirius IT

Simon Andreassen

Siteimprove

Anne Thyme
Kate Sygrove
Lisbeth Wamsler Jensen

Siteimprove AS

Barbara Hammer

Siteimprove A/S

Janus Åhlander Olsen
Line Kjær Sigaard
Troels Nielsen

skaevevinkler.dk

Niels Erik Madsen

SKAT

Eva Marie Tang Kirk
Majken Malene Præstbro

Skatteministeriet

Anna Nørngaard Løw

SnitkerGroup

Thomas Visby Snitker

SOCO SYSTEM A/S

Oscar Eg Gensmann

Søfartsstyrelsen

Mogens Henrik Sørensen

Software Kompagniet

Freddy Knoll

Sol og Strand Feriehusudlejning A/S

Henrik D. Jensen

solsort.dk

Rasmus Erik Voel Jensen

SONOFON

Thomas Ø. Christensen

Sony Ericsson Mobile Communication

Anna Nordström
Fredrik Ahlstorp

Sony Ericsson Mobile Communication AB

Anders Bertram Eibye

Sony Ericsson Mobile Communications AB

Sofia Broström

SONY Mobile Communications

Jenny Fredriksson

Sorthvid

Jonas Therkildsen

SORTHVID

Anders Tolborg
Lars Damgaard

SR2media / Den Grafiske Højskole

Rasmus Gi (studerende)

Statens Museum for Kunst

Signe Trolle Gronemann

Statens Serum Institut

Helle Raith

Statsbiblioteket

Jens Hofman Hansen
Niels Erik Frederiksen

Stenkilde Usability

Gry Stenkilde

Steuerhaus Aps

Christian Peter Larsen

stickleback.dk

Lisa Risager

Styrelsen for International Uddannelse

Jes Folden Hyldig

Styrelsen for It og Læring

Felicia Ross Knudsen
Kasper Hein

Styrelsen for IT og læring

Benedicte Due

Styrelsen for IT og Læring

Julia Gardner

Styrelsen for Statens Uddannelsesstøtte

Flemming Pedersen

sundhed.dk

Frederik Lauridsen
Hanne Vittrup Graversen
Thomas Seyfarth

Sundhed.dk

Mette Skovgaard Jensen
Vibeke Luk

SundIT

Gert Galster

Sune Schmidt Industriel Design

Sune Schmidt (studerende)

Syddansk Universitet

Bjørn Carlsen (studerende)
Kaare Holm Warming (studerende)
Mads Steen Kjellerup Sørensen (studerende)
Vagn Hansen (studerende)

Sydsvenskan

Jessica Göransson (studerende)

Systematic

Rie Thyssen

Systematic A/S

Jane Christiansen
Klaus Kjeldsen
Rikke Korsgaard Nymand

Systematic Software Engineering

Katrine de Neergaard

Systematic Software Engineering A/S

Søren Lauritsen
Tabita Enig

System Concepts

Andreas Vinther Mølgaard

Tænk, Forbrugerrådet

Niels Ebbe Jacobsen

TDC

Mia Schmidt-Petersen
Stine Falster Bech
Stine Thøgersen

TDC A/S

Anne Mette Ebbesen

TDC Group

Krestina Warming

TDC Internet

Maria Hansen

TDC Online

Vivian Bille Rasmussen

TDC, Privat, Online

Flemming Mahler Larsen

Technolution A/S

Kasper Friis (studerende)

Teknologiscenarie Programmet, Forskningscenter Risø

Mads Borup

Teknologisk Institut Sverige AB

Preben Larsen (studerende)

Telenor

Maria Flintholm

Telmore A/S

Mette Storm
Niels Schuldt

TEO A/S

Ali Nicolaisen

TERMA Elektronik AS

Lars Beck

The Astonishing Tribe AB

Daniel Johansson

The FatDUX Group ApS

Eric Reiss

Thiing

Katarina Thieden

thomaschristensen.com aps

Thomas Christensen

thorbjørn

Thorbjørn König

TietoEnator a/s

Niels Bo Steffens

TimeLog

Anders Brandstrup

Tintin IT

Henrik Garde

TJ Group A/S

Mogens Rene Jensen

tonner

Ulla Tønner

toogfyrre

Elvi R. Nissen

Topdanmark

Natascha Nawrocki

Topdanmark Forsikring A/S

Lisbeth Jensen

TOSTI

Mikael Tosti

TouristOnline A/S

Ida Høj Madsen
Jacob Norin Faarborg

TraceWorks ApS

Pelle Svane Jakobsen

TraceWorks.com

Morten E. Wulff

Traen A/S

Martin Hass

Trapeze Group Europe

Holger Nielsen

Tribal DDB

Marianne Hjaltelin

TRINE MADSEN/Internet/design/kommunikation

Trine Madsen

Trustworks APS

Simon Warthoe

TrustWorks Aps

Árni Már Einarsson

Tryg

Charlotte Appel

TurnTool ApS

Allan Flamand

TV 2

Laura Kragh

TV 2 Digtial

Betina Merrild Yde

TV2 Øst

András Ács

UdbudsVagten A/S

Jon Kjær Amundsen

Umwelt A/S

Sanne Dideriksen

UNI-C

Anne-Marie Pedersen
Jan Toksvig
John R. Mirland

UNICEF

Diana Velasco

Unified Game ApS

Birgit Henriksen
Morten Wagner
Stefan Penter

Unitedminds

Thomas Madsen-Mygdal

Universitetet i Oslo, Norge

Anne Lau Revil (studerende)

Universitets- og Bygningsstyrelsen

Kikki Malene Gyldenvang Nielsen

University of Copenhagen

Esben Warming Pedersen
Jonas Moll
Olaf Frandsen-Thorlacius

University of Southern Denmark, IT Product Design - WWW

Anders Hoff (studerende)

Usable Machine

Ingrid Haug

User Centred Design, Mads Clausen Institute, SDU

Mads Vedel Jensen (studerende)

Userminds

Berit Krickhahn

Userneeds ApS

Henrik Vincentz

Usertribe

Kristina Bonde Kristoffersen

Userwise

Rikke Hostrup

UseTech ApS

Kit Lang Jørgensen

UX konsulent Louise Ærboe Starklint

Louise Starklint

UX Lead at Linkfire

Jeppe Hirschberg Jensen

Væksthus Hovedstadsregionen

Rasmus Keinicke

Valtech

Kristoffer Halse

Valtech/AHEAD

Carsten Brogaard Jensen

Valtech A/S

Bo Vittrup
Lars Erik Udsen
Lars Gundersen

VELUX

Lene Bate

Vertica

Henning Nielsen

Vestas Wind Systems A/S

Rikke Frimurer
Tina Berg Laursen

Videncenter for Synshandicap

Helle Bjarnø

Vilstrup Research

Jacob Sølvbjerg Nielsen

Vilstrup Synovate

Tine Sørensen

Virtuelt Center for Sundhedsinformatik, aalborg Universitet

Stig Kjær Andersen

Viscom A/S

John Larsen

Visility Aps

Thøger Lyme

VisitDenmark

Annette Jørgensen

Visma

Jesper Brunholm

Visma Consulting

Esben Emborg

Vistachild

Katja Lund

Vivino

Morten Skat Fogh Christiansen (studerende)

Vivino Aps

Rasmus Sund Hald

Vodafone

Morten Just

Volvo Car Corporation - User Experience Competence Center

Thomas Bove

Volvo UXCC

Christian Hedegaard
Erlend Kyte
Helle Petersen

webdanmark.com

Kasper Holst

WebPresence

Elisabeth Tejlmand

Webredaktør - Københavns Amt

Ernst Poulsen

Widex

Amer Munir
Britt Morelli Hansen
Malene Kirkegaard
Peter Thorsted Nielsen

WIDEX

Anders Grønne

Widex A/S

Bente Larsen
Charlotte Toft Madsen
Jeppe Ring Laursen
Karen Birkmann Jespersen
Laila Rasmussen
Maja Bülow
Tina Berthelsen

WIDEX A/S

Pernille Nielsen

Won Won

Bjørn Normann

WriteWall

Lars Frey Jørgensen

Wunderman

Tilde Plambech
Tine Rasborg

www.arbejderen.dk

Michael Rutzou

www.hmi-know-how.dk

Thomas Bo Jensen

www.maalgruppeanalyse.dk, IT-Universitetet

Chr. Viktor Rasmussen

www.thequark.dk , www.webhouse.dk

Thomas Ørgaard Larsen

Xstream A/S

Rise Vestergaard

Yahoo!

Klaus Kaasgaard

YOKE interaction design ApS

Jakob Mandøe Nielsen

YouSee

Troels Skjelbo

Zecure

Nicolai Bentsen

ZIBAT, Zealand Institute of Business and Technology

Lars Arnfred

Zupa

Morten Eskildsen

Zyndax Ltd

Torben Rybner

Ingen tilknytning angivet

Amalie Søgaard Nielsen
Anders Schioler
Andreas G. Ibsen
Anette Rubin
Anja Eilstrup
Asbjørn Hagen Nielsen
Bertil Stam (studerende)
B. Lose (studerende)
Camille Engedal Andersen
Caya Kaad (studerende)
C.D. Coyne-Jensen
Christian Rasmussen
Christian Vejby Gundersen
Christina Ida Eriksen
Christina Tanggaard
Christine Haugaard
Dea Buus
Dorthe Korfitzen
Dorthe Meyer
Dorthe Palle
Eva Krohn Svendsen (studerende)
Gabriela Pruzzo
Hanne Vestergaard
Hermann S. Jónsson
Ida Haas
Jan Andresen
Jesper Thor Rasmussen (studerende)
Julie Lund Christensen
Kaspar Böcher
Kathrine Amalie Roswall
Kira Storgaard Hansen
Kitta Lawton
Krestina Warming
Lars Schiøler
Lise Petersen
Lotte Blanner
Louise Engel Balling
Mai Hartmann
Maja Møller (studerende)
Maria Mortensen
Marianne Kristensen (studerende)
Mark Blumenkrantz
Martin Iversen
Martin Køhler Jørgensen (studerende)
Martin Niedersøe (studerende)
M. Clemensen
Mette Jørgensen
Mia Devitt Bache
Michael Busted (studerende)
Michael Jagd
Michael Skrædderdal
Morten Galatius
Niels Skafte-Pedersen
Nis Johannsen
Ole Bue Lond
Ole Ryefelt Kentmark
Pernille Kierulff
Peter Busk Stehr
Peter Egebæk Sørensen
Peter Kristian Jacobsen
Peter Ø. Clausen
Peter Packroff
Rune Andersen
Simon Ormholt Schrøder
Susanne Lindholm
Toke Frostholm
Trine Koch-Nielsen
Ulla Hald

1282 personer

Medlemsservice
Login for at se e-mail adresser!
E-mail:

Password:

Glemt dit password? Få tilsendt et nyt password!